Xavi ukarany po ćwierćfinale Ligi Mistrzów. UEFA bezlitosna

Xavi Hernandez został ukarany przez UEFA za swoje zachowanie podczas rewanżowego meczu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain. Hiszpan szalał przy linii bocznej boiska, przez co został odesłany na trybuny.

Xavi Hernandez
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Xavi Hernandez

UEFA ukarała Xaviego i Barceloną po ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Sezon 2023/24 dobiegł końca i można śmiało stwierdzić, że był to sezon do zapomnienia dla trenera Xaviego Hernandeza. Hiszpan stoi przed niepewną przyszłością w Barcelonie, a zdaniem wielu źródeł klub zdecyduje się na zatrudnienie Hansiego Flicka.

POLECAMY TAKŻE

Tymczasem, jak donosi “Sport”, UEFA, nałożyła na Xaviego karę zawieszenia na dwa mecze za jego zachowanie podczas starcia z PSG. Szkoleniowiec bardzo ekspresyjnie wyrażał wtedy swoje niezadowolenie z decyzji sędziowskich, w wyniku czego obejrzał czerwony kartonik i został odesłany na trybuny.

Szkoleniowiec był szczególnie wściekły z powodu wczesnej czerwonej kartki dla Ronalda Araujo, a później w trakcie meczu wyładował swoją złość, kopiąc jedno z zabezpieczeń kamery telewizyjnej. Po zakończeniu meczu, Xavi wygłosił kilka kontrowersyjnych zdań, które nie spodobały się ani sędziemu, ani UEFA. W rezultacie, komisja zdecydowała się nałożyć karę na szkoleniowca.

Oprócz Xaviego, Sergi Roberto również otrzymał dwumeczowe zawieszenie za swoje protesty, a Ronald Araujo jedno spotkanie zawieszenia za czerwoną kartkę. UEFA nałożyła także na Barcelonę grzywnę w wysokości blisko 60 tysięcy euro, podzieloną na trzy segmenty. Kwota 26 000 euro została nałożona za niewłaściwe zachowanie drużyny podczas meczu. Dodatkowe 26 500 euro grzywny nałożono po tym, jak kibice Barcelony rzucali przedmioty na murawę, a dodatkowo grzywną w wysokości 5 000 euro za wtargnięcie na boisko, co daje łączną sumę prawie 60 tysięcy euro.

Zobacz również: Kolejne problemy zdrowotne Maignana. Występ na Euro niepewny?

Komentarze