UEFA dokonała wyboru. Znamy gospodarza finału Ligi Mistrzów 2026

Finał Ligi Mistrzów w 2026 roku odbędzie się na Węgrzech w Budapeszcie. Miejscem zmagań będzie dobrze znana Puskas Arena - poinformowała w środę po południu UEFA.

Puskas Arena
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Puskas Arena

Puskas Arena w Budapeszcie gospodarzem finału Ligi Mistrzów 2026

Liga Mistrzów to najbardziej prestiżowe i pożądane rozgrywki w klubowym futbolu. Prawie każda federacja piłkarska w Europie marzy o tym, aby otrzymać z rąk UEFA organizację finałowego meczu. W bieżącym sezonie gospodarzem wyczekiwanego przez wszystkich fanów meczu będzie stadion Wembley w Londynie. 1 czerwca w południowej Anglii zmierzą się Real Madryt oraz Borussia Dortmund. Z kolei w przyszłym roku areną zmagań finałowego starcia będzie Allianz Arena w Monachium.

UEFA w środę po południu ogłosiła, komu przypadnie organizacja prestiżowego meczu w Lidze Mistrzów. Otóż gospodarzem finału w 2026 roku będzie Puskas Arena w Budapeszcie. Stadion na Węgrzech mieści na trybunach 67 215 tysięcy widzów. Obiekt wybudowany został nie tak dawno, bowiem w latach 2017-2019. W czasie Euro 2020 był jedną z aren, na której rozgrywany był turniej.

Europejska federacja ogłosiła nie tylko gospodarza finału Ligi Mistrzów, ale również pozostałych rozgrywek. Miejscem finału Ligi Europy w 2026 roku będzie Besiktas Park w Stambule, zaś rok później Stadion Frankfurt we Frankfurcie. Z kolei Liga Konferencji w najbliższych dwóch latach swoje finały będzie mieć w Lipsku na RB Arenie oraz w Stambule na Besiktas Park.

Wciąż nie wiadomo czy finał Champions League w 2027 roku zostanie rozegrany na San Siro w Mediolanie. UEFA zawiesiła podjęcie decyzji do września, aby poczekać na nowe informacje na temat planów realizacji stadionu we Włoszech.

Komentarze