Donyell Malen trafił przeciwko byłej drużynie. Dwa gole w Eindhoven [WIDEO]

PSV Eindhoven zremisowało 1:1 z Borussią Dortmund w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na trafienie Donyella Malena odpowiedział Luuk de Jong.

Donyell Malen
IMAGO / Bart Stoutjesdijk Na zdjęciu: Donyell Malen
  • PSV Eindhoven zremisowało 1:1 z Borussią Dortmund
  • Przed rewanżem w Niemczech wszystko jest więc możliwe
  • Do siatki trafili dzisiaj Donyell Malen oraz Luuk de Jong

PSV na remis z BVB, bramki Malena i De Jonga

PSV Eindhoven we wtorek wieczorem na Philips Stadionie podejmowało Borussię Dortmund w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tę parę zapowiadano jako jedną z najbardziej wyrównanych na tym etapie tegorocznej edycji Champions League.

To potwierdziło się dzisiaj na boisku. Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy w 24. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Donyella Malena. Holenderski skrzydłowy nie celebrował tego gola, ponieważ przed przeprowadzką do Niemiec grał właśnie w zespole Czerwono-Białych.

Na odpowiedź gospodarzy trzeba było poczekać do drugiej połowy. Rzut karny sprokurował Mats Hummels, a z jedenastu metrów nie pomylił się Luuk de Jong. Na tablicy wyników mieliśmy więc remis i do końca spotkania ten rezultat nie uległ już zmianie. Przed rewanżem wszystko jest więc otwarte.

PSV Eindhoven – Borussia Dortmund 1:1 (0:1)

0:1 Donyell Malen 24′

1:1 Luuk de Jong (rzut karny) 56′