Kto zagra w finale? Mecz PSG – Borussia na żywo

Paris Saint-Germain zmierzy się we wtorek z Borussią Dortmund w rewanżowym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów. Pojedynek wyłoni pierwszego finalistę. Śledź w naszej relacji "na żywo" przebieg tego spotkania.

Kylian Mbappe
Norbert Schmidt/Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe

PSG – Borussia na żywo

W tym tygodniu poznamy finalistów Ligi Mistrzów. Pierwszy z nich wyłoniony zostanie już we wtorek na Parc des Princes w Paryżu. Miejscowe PSG przed własną publicznością podejmować będzie Borussię Dortmund. W pierwszym meczu górą był niemiecki zespół, który u siebie wygrał 1:0. Sprawa awansu pozostaje jednak otwarta.

20:00 – Czas na rewanż!

O 21:00 rozpocznie się mecz, który wyłoni pierwszego finalistę Ligi Mistrzów. Paris Saint-Germain w starciu z Borussią Dortmund będzie starało się odrobić straty z pierwszego spotkania. Mecz w Dortmundzie zakończył się wygraną 1:0 gospodarzy.

20:01 – Edin Terzić odkrył karty

Szkoleniowiec Borussii Dortmund postawił na dokładnie tę samą jedenastkę, którą przed tygodniem desygnował na Signal Iduna Park.

20:09 – Luis Enrique dokonał dwóch zmian w porównaniu do pierwszego meczu

Za kontuzjowanego Lucas Hernandez pojawił się Lucas Beraldo, natomiast w miejsce Bradleya Barcoli od pierwszych minut zagra Goncalo Ramos.

20:20 – Sędzią dzisiejszego spotkania jest Daniele Orsato

PSG ma z nim złe wspomnienia. Włoch był rozjemcą w finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium (0:1) w 2020 roku.

20:30 – Goncalo Ramos tajną bronią PSG?

Francuskie media wskazują, że Enrique czeka na przełamanie Goncalo Ramosa, który dotychczas nie strzelił bramki w bieżącym sezonie Ligi Mistrzów.

20:44 – Paryżanie odwrócą losy dwumeczu w Parku Książąt?

Andres Ramos z dziennika “AS” przypomina ostatni dwumecz PSG z Borussią z 2020 roku, kiedy Francuzi ulegli w Niemczech (1:2), a w rewanżu zdołali wygrać (2:0). Czy historia powtórzy się w dzisiejszy wieczór?

1′ – Początek boju o półfinał. Sędzia Daniele Orsato zagwizdał po raz pierwszy

3′ – Borussia z rzutem wolnym

Goście z pierwszą okazją, ale po dośrodkowaniu Iana Maatsena rzutu wolnego do jednego z kolegów piłka znalazła się w rękach Donnarummy.

8′ – PSG zaczyna dominować

Do głosu doszli gospodarze, a Kylian Mbappe zmusił do interwencji Gregora Kobela.

21:11 – Młodość PSG

Jak zauważa “OptaJean”, PSG wystawiło dziś wieczorem najmłodszy skład wyjściowy (24 lata i 157 dni) w półfinale Ligi Mistrzów od składu Arsenalu z Manchesterem United w sezonie 2008/09 (24 lata i 26 dni).

13′ – Kontra gospodarzy

PSG wyprowadziło szybką kontrę, po której na uderzenie zdecydował się Goncalo Ramos, ale Portugalczyk nie trafił w bramkę.

19′ – Groźny atak Borussii

Julian Ryerson starał się zaskoczyć Donnarummę z woleja, ale jego strzał minął obok słupka.

21′ – Chaos w PSG

Francuzi nie potrafią zaskoczyć ekipę Terzicia. Achraf Hakimi w prostej sytuacji fatalnie zagrywa do Mbappe i Borussia na razie broni zaliczki z Dortmundu.

25′ – Nieudana próba Jadona Sancho

Angielski zawodnik próbował podać w pole karne, ale defensywa PSG była czujna.

30′ – Niemcy wybijają z rytmu PSG

Minęło już 30. minut na Parc des Princes i czekamy na pierwsze gole.

31′ – Pudło Dembele

W końcu więcej emocji. Ousmane Dembele otrzymał podanie w polu karnym, ale przeniósł uderzenie wysoko nad poprzeczką.

36′ – Donnarumma ratuje przed utratą bramki

Karim Adeyemi pobiegł samotnie w stronę bramki paryżan i zdołał oddać groźne uderzenie, ale Donnarumma nie dał się pokonać.

41′ – Vitinha chciał zaskoczyć Kobela

Portugalski zawodnik oddał strzał z dystansu, ale w środek bramki, gdzie czujny był Gregor Kobel.

45′ – Zmarnowana szansa gospodarzy

Ogromne zamieszanie po sprytnym uderzeniu Ruiza, ale prosto w obrońcę i piłka wylądowała na rzucie rożnym.

Koniec pierwszej połowy w Parku Książąt! 0:0. To oznacza, że bliżej finału na Wembley są piłkarze Borussii Dortmund.

21:54 – Pochwały w kierunku niemieckiej drużyny

21:59 – Najciekawszy fragment 1. połowy

Początek drugiej odsłony. Trenerzy nie zdecydowali się na zmiany.

47′ – Słupek uratował gości

Zaire-Emery był bliski otwarcia wyniku, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka i o wielkim szczęściu mogli mówić piłkarze Terzicia.

50′ – Bramka Borussii Dortmund!

Julian Brandt dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę do siatki wpakował Mats Hummels. Ależ początek drugiej połowy w wykonaniu gości.

57′ – Zmiana w ekipie z Signal Iduna Park

U gości boisko opuszcza Karim Adeyemi, a wprowadzony zostaje Marco Reus.

22:18 – Wyjątkowy wieczór Hummelsa

Obrońca Borussii strzelił swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów od 2 października 2018 roku. Wówczas jako gracz Bayernu Monachium zapisał się na listę strzelców z Ajaxem Amsterdam. Statystykę podaje “Sofascore”.

61′ – Kolejny słupek PSG!

Gospodarze w natarciu, a Mendes zza pola karnego uderzył w obramowanie bramki Borussii.

22:22 – W ten sposób Mats Hummels wprawił radość niemieckich kibiców

63′ – Pierwsze zmiany Luisa Enrique

Murawę opuścili Ruiz i Ramos, a ich miejsce zajęli Marco Asensio oraz Bradley Barcola.

67′ – Żółta kartka dla strzelca gola

Mats Hummels ukarany żółty kartonikiem.

72′ – Kapitalna gra dortmundczyków w defensywie

Francuski gigant nie może znaleźć sposobu na świetnie zorganizowanych gości, którzy nie pozwalają rozwinąć skrzydeł PSG.

75′ – Dembele ukarany kartką

Nerwy powoli puszczają w Paryżu, a Ousmane Dembele obejrzał żółtą kartkę za faul na Schlotterbecku.

22:38 – Pech Francuzów w tej edycji Ligi Mistrzów

Aż 12 razy piłkarze PSG trafiali w słupek lub poprzeczkę w obecnych rozgrywkach Champions League.

82′ – Marquinhos blisko wyrównania

Brazylijczyk strzałem głową niecelnie po zagraniu z rzutu wolnego Lee. Borussia coraz bliżej wymarzonego finału.

86′ – Poprzeczka Kyliana Mbappe!

Ależ szansa na wyrównanie, ale tym razem Mbappe trafił w poprzeczkę. Znowu było blisko.

88′ – Poprzeczka Vitinhy!

Niewiarygodne sceny w Paryżu. Kolejny atak gospodarzy zatrzymuje się na poprzeczce. Teraz to Vitinha jest pechowcem.

90′ – Arbiter dolicza cztery minuty

Już tylko sekundy dzielą niemiecki zespół od zameldowania się w finale Ligi Mistrzów.

Koniec spotkania! Borussia Dortmund pokonała skromnie PSG (1:0) na Parc des Princes i awansowała do finału, który zostanie rozegrany na londyńskim Wembley.