Liga Konferencji: Polskie kluby znają swoich najbliższych rywali

Podczas środowego losowania poznaliśmy najbliższych rywali Legii Warszawa i Śląska Wrocław w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy oraz potencjalnego rywala Wisły Kraków.

Legia Warszawa
Obserwuj nas w
fot. Maciej Rogowski / Alamy Na zdjęciu: Legia Warszawa

Znamy rywali polskich klubów

Śląsk Wrocław do ostatniej kolejki walczył o mistrzostwo Polski, lecz koniec końców uznał wyższość Jagiellonii Białystok. Zespół Jacka Magiery sprawdzi się więc w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Swoją przygodę rozpocznie od II rundy, czyli tak samo, jak Legia Warszawa. Stołeczny klub zajął najniższe miejsce na podium, zapewniając sobie udział w europejskich pucharach.

W środę odbyło się losowanie, podczas którego polscy przedstawiciele poznali swoich najbliższych rywali w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Śląsk Wrocław zagra z Rigą FC, zaś Legia Warszawa ze zwycięzcą dwumeczu Caernarfon Town – Crusaders.

Wylosowano również potencjalnego przeciwnika dla Wisły Kraków. Jeśli przegra swój pierwszy dwumecz w I rundzie eliminacji Ligi Europy, zostanie zdegradowana do Ligi Konferencji Europy, gdzie przystąpi do zmagań w kolejnej rundzie. W takim przypadku czeka ją starcie z Brondby.

Pierwsze mecze tej fazy zaplanowano na 25 lipca. Rewanże mają odbyć się 1 sierpnia.

Losowanie polskich drużyn w eliminacjach do Ligi Konferencji

Legia Warszawa – Caernarfon Town/Crusaders

Riga FC – Śląsk Wrocław

Wisła Kraków – Broendby

Komentarze