Kapitalny mecz Josue. Genialne zagrania Portugalczyka dały Legii awans [WIDEO]

Legia Warszawa mierzyła się z AZ Alkmaar w ostatniej kolejce fazy grupowej LKE i potrzebowała przynajmniej remisu, by awansować do dalszego etapu rozgrywek. Wojskowi w 34. minucie otworzyli wynik meczu, a w 81. podwyższyli prowadzenie. Ekipa Kosty Runjaicia zameldowała się w 1/16 finału europejskich zmagań.

Legia Warszawa - AZ Alkmaar
PressFocus Na zdjęciu: Legia Warszawa - AZ Alkmaar
  • Spotkanie Legia Warszawa – AZ Alkmaar zamykało rywalizację w grupie E LKE
  • Gospodarze w 34. minucie objęli prowadzenie za sprawą akcji duetu Josue – Yuri Ribeiro
  • W 81. minucie Josue celnie dograł na głowę Kramera i zanotował drugą asystę

Legia – AZ: geniusz Josue. Dwie znakomite asysty kapitana i awans Wojskowych do 1/16 finału LKE

Chociaż goście zdecydowanie bardziej odważnie rozpoczęli spotkanie, to Legia Warszawa jako otworzyła wynik meczu. W 34. minucie Paweł Wszołek wpadł w pole karne, ale nie znalazł miejsca ani na strzał, ani na dośrodkowanie, dlatego odegrał do Josue. Portugalski pomocnik dorzucił piłę na dalszy słupek – rozpędzony Yuri Ribeiro popisał się ofiarnym uderzeniem głową i pokonał Rome’a-Jaydena Owusu Oburo.

Trafienie Yuriego Ribeiro na 1:0 w meczu Legia – AZ:

Po zmianie stron rywale ułatwili Legii zadanie, jakim było utrzymanie korzystnego rezultatu. W 53. minucie Bruno Martins Indi ostrym wślizgiem zaatakował Josue i musiał opuścić boisko. Kapitan holenderskiej ekipy został ukarany czerwoną kartką.

Czerwona kartka Bruno Martinsa Indiego:

W 81. minucie Wojskowi prowadzili już 2:0. Josue wypatrzył wbiegającego w szesnastkę Blaża Kramera i dorzucił piłkę precyzyjnie na głowę słoweńskiego napastnika, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Gol Blaża Kramera na 2:0:

Legia utrzymała korzystny wynik i z 2. miejsca w grupie awansowała do kolejnej fazy Ligi Konferencji Europy. Drużyna Kosty Runjaicia zagra w 1/16 finału.

Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0 (1:0)