Atalanta Bergamo objęła prowadzenie w finale Ligi Europy, hat-trick Nigeryjczyka [WIDEO]

W środowy wieczór Atalanta Bergamo mierzyła się z Bayerem Leverkusen w finale Ligi Europy, który rozgrywany jest na Aviva Stadium w Dublinie. Trzy bramki dla włoskiego zespołu zdobył Ademola Lookman.

Florian Wirtz i Isak Hien
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Florian Wirtz i Isak Hien

Atalanta Bergamo prowadzi z Bayerem Leverkusen

Bayer Leverkusen jest rewelacją tego sezonu i sięgnął po mistrzostwo Niemiec, detronizując Bayern Monachium. Podopieczni Xabiego Alonso, którzy byli niepokonani od 51 meczów, chcieli ukoronować obecny sezon wygraniem Ligi Europy. Jednak Atalanta Bergamo chciała w końcu powstrzymać Aptekarzy i walczyła o pierwsze w historii europejskie trofeum.

Już w 12. minucie Davide Zappacosta przejął piłkę i wpadł w pole karne, w którym idealnie odegrał do Ademoli Lookmana. 26-letni Nigeryjczyk nie miał żadnych skrupułów i otworzył wynik na stadionie w Dublinie.

Włosi poszli za ciosem i w 26. minucie było już 2:0. Ponownie Ademola Lookman trafił do siatki po indywidualnym zrywie, a Matej Kovar nie miał większych szans, by skutecznie interweniować. Niemiecka drużyna otrzymała szybkie dwa ciosy, po których ciężko jej się było podnieść. Do przerwy piłkarze Xabiego Alonso nie potrafili odpowiedzieć na dwa gole Atalanty.

W 76. minucie Ademola Lookman skompletował hat-tricka, po tym, gdy znów wykonał drybling, a asystował mu Gianluca Scamacca.

Atalanta Bergamo – Bayer Leverkusen 3:0 (2:0)

1:0 Ademola Lookman 12′

2:0 Ademola Lookman 26′

3:0 Ademola Lookman 76′