Xavi z wiadomością do kibiców Barcelony. Wzruszające słowa

Xavi Hernandez w niedzielę po raz ostatni usiądzie na ławce trenerskiej Barcelony. Barca w 38. kolejce La Ligi na wyjeździe zmierzy się z Sevillą. 44-letni Hiszpan za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował kibicom za wsparcie i podsumował swoją pracę na Camp Nou.

Xavi Hernandez
Obserwuj nas w
Christian Bertrand / Alamy Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Xavi Hernandez: Nigdy nie jest łatwo opuścić klub swojego życia

FC Barcelona kilka godzin temu oficjalnie potwierdziła zwolnienie Xaviego Hernandeza. 44-letni Hiszpan w niedzielnym meczu przeciwko Sevilli po raz ostatni usiądzie więc na ławce trenerskiej Dumy Katalonii. Legenda Barcy, która na Camp Nou pracowała przez dwa i pół roku, poprzez media społecznościowe wystosowała oświadczenie, gdzie podsumowała swój pobyt w Barcelonie jako szkoleniowiec. Poza tym Xavi Hernandez podziękował kibicom za wielkie wsparcie oraz zaufanie.

“Drodzy przyjaciele, w niedzielę zakończy się mój etap na ławce trenerskiej Barcelony. Nigdy nie jest łatwo opuścić klub swojego życia, ale jestem bardzo dumny po dwóch i pół roku spędzonych z tą drużyną, która była dla mnie jak druga rodzina.

Chcę podziękować kibicom za wsparcie i sympatię. Fani zawsze byli po mojej stronie i przez cały czas okazywali mi taką samą miłość, jak podczas kariery piłkarskiej.

POLECAMY TAKŻE

Od niedzieli będę jeszcze jednym kibicem na trybunach, czy to teraz na Stadionie Olimpijskim, czy za kilka miesięcy na nowym Camp Nou. Ponieważ zanim zostałem zawodnikiem, a następnie trenerem, byłem fanem Barcelony i chcę tego, co najlepsze dla klubu mojego życia.

Pracowałem ze świetną grupą zawodników i niesamowitym sztabem szkoleniowym. Dzięki nim osiągnęliśmy założone cele, czego potwierdzeniem w zeszłym roku były triumfy w La Lidze oraz Superpucharze Hiszpanii. W tym sezonie sprawy nie potoczyły się tak, jak chcieliśmy, ale pomogliśmy wprowadzić do zespołu nowe pokolenie młodych piłkarzy z La Masii, którzy inspirują wszystkich kibiców Barcy.

Dziękuję bardzo! Kibicom, piłkarzom, sztabowi, pracownikom klubu, prezydentowi, zarządowi, dyrektorom sportowym, mediom oraz wszystkim, z którymi dzieliłem tę podróż przez dwa i pół sezonu.

Życzę wszystkiego najlepszego klubowi, który noszę w sercu. Niech żyje Barca!” – napisał Xavi Hernandez.

Nowym szkoleniowcem Blaugrany ma zostać Hansi Flick, co może zostać ogłoszone w każdej chwili.

Komentarze