Vinicus Jr. faworytem do zdobycia Złotej Piłki? Gwiazda Realu oceniła jego szansę

Rodrygo w wywiadzie udzielonym portalowi Placar.com.br ocenił szansę swojego kolegi z Realu na zdobycie Złotej Piłki. Jego zdaniem Vinicus Junior jest na dobrej drodze do triumfu.

Vinicius Junior
Obserwuj nas w
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Vinicius Junior

Rodrygo widzi duże szanse dla Viniego w kontekście zdobycia Złotej Piłki

Złota Piłka, począwszy od 2008 roku, była zarezerwowana dla dwóch najlepszych piłkarzy naszych czasów oraz jednych z najlepszych w historii futbolu. Za wyjątkiem dwóch edycji na przemian plebiscyt France Football wygrywał Cristiano Ronaldo oraz Leo Messi. Ich dominację było w stanie przerwać tylko dwóch graczy: Luka Modrić oraz Karim Benzema. Aktualnie, gdy zarówno Portugalczyk, jak i Argentyńczyk zbliżają się do końca kariery, pałeczkę w walce o najważniejsze indywidualne wyróżnienie w futbolu przejmują młodsi zawodnicy. Jednym z nich jest m.in. Vinicus Junior z Realu Madryt.

POLECAMY TAKŻE

Gwiazda hiszpańskiego zespołu przez wielu ekspertów wskazywana jest do miejsca w TOP3 tegorocznego plebiscytu. Rodrygo w rozmowie z portalem Placar.com.br opowiedział o szansach swojego rodaka na zdobycie Złotej Piłki. Zdaniem reprezentanta Brazylii Vinicius jest na dobrej drodze, aby zająć miejsce Ronaldo oraz Messiego.

Vini bardzo dobrze sobie radzi, zwłaszcza pod koniec sezonu. Wiemy, że zrobiło się wolne miejsce w Złotej Piłce, ponieważ nie ma już Messiego i Ronaldo. Potrzebny jest ktoś, kto zajmie ich miejsce. Vini dzięki temu, co robi, stawia się w bardzo dobrej sytuacji – wyznał Rodrygo cytowany przez profil Madrid Zone.

Vinicus Junior ma za sobą bardzo udany sezon. We wszystkich rozgrywkach wystąpił w 38 meczach, w których strzelił 23 gole i zaliczył 11 asyst. W barwach Realu Madryt występuje od lipca 2018 roku, a razem z klubem wygrał m.in. trzykrotnie mistrzostwo Hiszpanii oraz Ligę Mistrzów.

Czy Vinicius Jr. zasługuje na Złotą Piłkę?

TAK 82%
NIE 18%
154+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • TAK
  • NIE

Komentarze