Villarreal ogłosił ważną informację ws. Raula Albiola

Villarreal ogłosił, że osiągnięto porozumienie w sprawie przedłużenia kontraktu Raula Albiola. Doświadczony obrońca będzie kontynuował swoją karierę w żółtej koszulce do czerwca 2025 roku.

Raul Albiol
Obserwuj nas w
Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Raul Albiol

Raul Albiol przedłużył kontrakt z Villarrealem

Raul Albiol, mający prawie 39 lat, nadal chce grać na najwyższym poziomie i pragnie robić to dla dotychczasowego klubu, czyli Villarrealu. Hiszpan właśnie podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

POLECAMY TAKŻE

Jako kapitan zespołu Albiol przewodził defensywie „Żółtej Łodzi Podwodnej” w minionym sezonie, występując w 30 oficjalnych meczach, z czego w 27 jako zawodnik pierwszego składu. Od momentu przybycia do klubu w 2019 roku defensor rozegrał łącznie 185 spotkań dla Villarrealu, wnosząc do zespołu swoje doświadczenie i stabilność.

Piłkarz stał się już legendą klubu. Jego obecność na boisku była kluczowa w zdobyciu Ligi Europy oraz udziale w Superpucharze UEFA w 2021 roku, a także w dotarciu do półfinału Ligi Mistrzów w 2022 roku.

Przed dołączeniem do Villarrealu Raul Albiol miał imponującą karierę w czołowych klubach europejskich, takich jak Real Madryt, SSC Napoli i Valencia. Jego osiągnięcia nie ograniczają się jednak tylko do klubowej piłki. Albiol regularnie reprezentował Hiszpanię, będąc częścią historycznej drużyny, która zdobyła mistrzostwo Europy w 2008 i 2012 roku oraz mistrzostwo świata w 2010 roku.

Przedłużenie kontraktu Raula Albiola to znaczący krok dla Villarrealu, który zapewnia sobie dalszą obecność jednego z najbardziej doświadczonych i cenionych obrońców w swojej historii. Albiol z pewnością nadal będzie kluczową postacią zarówno na boisku, jak i w szatni.

Czytaj dalej: Real Madryt rezygnuje z Kimmicha. Królewscy chcą gwiazdę Milanu!

Komentarze