FC Barcelona wskazała pięciu kandydatów do zastąpienia Xaviego

FC Barcelona stworzyła listę pięciu, potencjalnych kandydatów, którzy mogliby zastąpić Xaviego w przyszłym sezonie. Na liście znajdują się Roberto De Zerbi, Thomas Tuchel, Hansi Flick, Rafa Marquez i Thiago Motta, donosi "Sport".

Xavi Hernandez
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Marquez i Flick faworytami do zastąpienia Xaviego

Przyszłość Xaviego Hernandeza wciąż pozostaje pod dużym znakiem zapytania w Barcelonie z powodu jego komentarzy na temat problemów finansowych klubu. Joan Laporta postanowił dać sobie tydzień na przemyślenie sytuacji i podjęcie ostatecznej decyzji, co tylko zwiększyło niepewność w zespole. Zawodnicy pragną wiedzieć, jaki plan na przyszły sezon ma klub i dążą do stabilności.

POLECAMY TAKŻE

Pomimo problemów finansowych, zarząd Barcelony bada swoje opcje. Wśród pięciu kandydatów, Rafael Marquez i Hansi Flick wydają się być obecnie faworytami do zastąpienia Xaviego. Meksykanin zdobywa pozytywne opinie za swoją pracę z drużyną młodzieżową, a Flick jest obecnie dostępny, gdyż nie jest związany z żadnym klubem, co ułatwia negocjacje.

Roberto De Zerbi, który obecnie prowadzi Brighton, zapowiedział, że opuści klub po zakończeniu sezonu. Jednak pojawiają się plotki, że może wrócić do Włoch, gdzie potencjalnymi miejscami pracy są Juventus lub Milan. Thomas Tuchel, który ma opuścić Bayern Monachium po przeciętnym sezonie w Bundeslidze, jest kolejnym kandydatem. Mimo że Bawarczycy zaoferowali mu możliwość pozostania w klubie jego los jest niepewny.

Thiago Motta, obecnie prowadzący Bolognę, również został wymieniony jako potencjalny kandydat. Jednak szkoleniowiec jest również mocno łączony z Juventusem, a on sam nie chce wypowiadać się o swojej przyszłości. Ponadto ma spotkać się z prezydentem Rossoblu, aby omówić swoje dalsze losy.

Zobacz również: Juventus odrzuci oferty za wschodzącą gwiazdę. Szykuje nowy kontrakt

Komentarze