Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie swojej skuteczności

Robert Lewandowski nie trafia w tym sezonie do siatki tak często jak w latach ubiegłych. Napastnika Barcelony spytali o to dziennikarze hiszpańskiej Marki. Polak wyjaśnił, że cieszy się z przełamania i zaznaczył, że radzi sobie z obecną sytuacją dzięki dużemu doświadczeniu.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
IMAGO / Gracia Jimenez Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Robert Lewandowski przełamał się w sobotnim meczu
  • Polak trafił do siatki w meczu z Alaves
  • Lewandowski zabrał głos w sprawie swojej skuteczności

Lewandowski zapewnia, że ma cierpliwość

Barcelona wygrała w sobotę 3:1 z Deportivo Alaves, a jednego z goli zdobył reprezentant Polski. Robert Lewandowski przełamał się po dwóch meczach bez zdobyczy bramkowej. Dziennikarze zauważają jednak, że napastnik ten nie błyszczy w tym sezonie skutecznością. W sześciu poprzednich spotkaniach trafiał tylko dwukrotnie.

– Nie jest łatwo, gdy nie strzela się bramek – przyznał w rozmowie dla dziennika Marca. – Najważniejsze jest jednak to, że stwarzamy zagrożenie pod bramką rywala i kreujemy sobie sytuacje. Dla mnie brak gola w dwóch czy trzech meczach nie oznacza, że tracę cierpliwość, ponieważ mam doświadczenie – wyjaśnił Polak.

Lewandowskiemu będzie trudno obronić tytuł króla strzelców La Liga. Jak dotąd trafiał do siatki w zaledwie dziewięciu spotkaniach ligowych. Lider tej klasyfikacji, Jude Bellingham z Realu Madryt, ma na koncie 14 trafień.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze