Real Madryt z kolejnym problemem. Nowy nabytek z koronawirusem

David Alaba
David Alaba PressFocus

Latem z Realem Madryt pożegnało się dwóch podstawowych środkowych obrońców – Sergio Ramos i Raphael Varane. W środę nowy szkoleniowiec Realu Madryt Carlo Ancelotti otrzymał kolejną złą wiadomość. Pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskał David Alaba, który tym samym będzie w najbliższym czasie wyłączony z treningów z zespołem.

  • Nowy obrońca Realu Madryt David Alaba uzyskał pozytywny wynik testy na koronwirusa i musi poddać się izolacji
  • Austriak nie będzie mógł wystąpić w zaplanowanym na 8 sierpnia sparingowym meczu z Milanem
  • Real Madryt nowy sezon La Liga rozpocznie 14 sierpnia. Zmierzy się wówczas na wyjeździe z Deportivo Alaves

David Alaba z pozytywnym wynikiem testu

David Alaba nie był obecny na porannym treningu drużyny w Valdebebas, po tym jak jego wynik testu na obecność w organizmie koronawirusa był niejednoznaczny. Gdy drużyna trenowała pod okiem Carlo Ancelottiego, Austriak udał się do szpitala, gdzie przeszedł kolejne badania. Nowy test PCR potwierdził pozytywny wynik i zgodnie z protokołem Alaba musi rozpocząć izolację.

Alaba jest drugim zawodnikiem Realu Madryt, który od początku przygotowań uzyskał pozytywny wynik testu. W zajęciach z drużyną nie uczestniczy obecnie także Karim Benzema, który aktualnie przebywa w Lyonie, oczekując na zakończenie kwarantanny.

Nieobecność Alaby to niewątpliwie duży problem dla trenera Królewskich Carlo Ancelottiego. Austriak opuści bowiem ważną część przygotowań do nowego sezonu, który Real zainauguruje już 14 kwietnia wyjazdowym meczem z Deportivo Alaves. Alaba nie będzie mógł wystąpić między innymi w sparingowym spotkaniu z Milanem, który odbędzie się 8 sierpnia.

Aktualnie do swojej dyspozycji włoski szkoleniowiec Realu ma tylko dwóch środkowych zawodników z kadry pierwszego zespołu – Edera Militao i Nacho Fernandeza. Już wcześniej z klubem pożegnał się dotychczasowy kapitan drużyny Sergio Ramos, a ostatnio dołączył do niego Raphael Varane, który swoją karierę będzie kontynuował w Manchesterze United.

Zobacz także: Varane zmienia barwy po dekadzie w Realu Madryt!

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 14. sierpnia 2021 21:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze