Raul przejmie drużynę z La Ligi? Jest na liście kandydatów

Raul Gonzalez jest jednym z kandydatów na nowego trenera Sevilli - poinformował hiszpański portal Relevo.com. 46-latek od 2019 roku opiekuje się rezerwami Realu Madryt.

Raul Gonzalez
Obserwuj nas w
Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Raul Gonzalez

Raul Gonzalez zostanie trenerem Sevilli?

Quique Sanchez Flores nie może być pewny swojej przyszłości na ławce trenerskiej Sevilli. Andaluzyjczycy przed nowym sezonem mogą dokonać zmiany i zatrudnić innego szkoleniowca.

Jak informuje hiszpański portal “Relevo.com”, jednym z kandydatów na nowego menedżera drużyny Los Nervionenses jest Raul Gonzalez. Dla 46-letniego Hiszpana byłby to ogromny krok naprzód w trenerskiej karierze.

Legendarny napastnik od 2019 roku prowadzi bowiem trzecioligowe rezerwy Realu Madryt. Castilla w poprzedniej kampanii pod jego wodzą była bliska awansu na wyższy poziom rozgrywkowy, ale ostatecznie przegrała w finale baraży. Ten sezon w wykonaniu młodych zawodników Królewskich jest jednak dużo gorszy. Podopieczni Raula Gonzaleza mają na swoim koncie 38 oczek, zajmują 13. miejsce i tak naprawdę muszą walczyć o utrzymanie.

Ikona Realu Madryt w przeszłości była również łączona z przejęciem takich ekip jak FC Schalke 04 Gelsenkirchen czy Villarreal. Sevilla natomiast w kontekście nowego szkoleniowca ma obserwować także Enzo Marescę i Jagobę Arrasate.

Andaluzyjski zespół z uzbieranymi 34 punktami plasuje się na 13. lokacie w tabeli La Ligi. Sergio Ramos i spółka przez pewien czas walczyli nawet o pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Komentarze