Davide Ancelotti opuści Real Madryt? Kusi go znany klub

Jak informuje Mario Cortegana z The New York Times, Davide Ancelotti stał się faworytem do objęcia francuskiego Stade de Reims, ale Real Madryt zrobi wszystko, aby go zatrzymać.

Carlo Ancelotti i Davide Ancelotti
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Carlo Ancelotti i Davide Ancelotti

Stade de Reims widzi Davide Ancelottiego jako pierwszego trenera

Serwis The New York Times dotarł do niespodziewanych informacji na temat syna Carlo Ancelottiego, który pełni funkcję asystenta trenera Realu. Według najnowszych wieści Davide Ancelotti ma szansę na rozpoczęcie samodzielnej kariery. Ponoć francuskie Stade de Reims uważa szkoleniowca za idealnego kandydata do objęcia pierwszej drużyny.

POLECAMY TAKŻE

Klub Ligue 1 próbuje przekonać 34-latka długoterminowym kontraktem, który miałby mu umożliwić odpowiedni start w indywidualnej karierze trenerskiej. Jednak Real Madryt nie podchodzi do tego z aż tak dużym entuzjazmem, ponieważ władze Królewskich zdają sobie sprawę, że Davide Ancelotti jest bardzo ważną osobą w sztabie szkoleniowym i jego odejście mogłoby pogorszyć wyniki drużyny.

34-latek współpracuje ze swoim ojcem od kilkunastu lat, a w 2016 roku, gdy Carlo Ancelotti był trenerem Bayernu Monachium, oficjalnie stał się jego asystentem. Od tamtej pory obaj święcili wielkie sukcesy, wygrywając Bundesligę, Ligę Mistrzów, La Ligę, (x2), Puchar Króla, Superpuchar Hiszpanii (x2), Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwo Świata.

Na ten moment nie wiadomo, czy Davide Ancelotti rozważy propozycję, a ewentualne dalsze rozmowy mają się odbyć już po finale Ligi Mistrzów. Stade de Reims to utytułowany francuski klub, mający na swoim koncie kilka mistrzostw Francji z lat 50. i 60. Teraz władze chciałyby przynajmniej częściowo nawiązać do historycznych wyników.

SPRAWDŹ: Bayern chce gwiazdę Realu Madryt! Na stole 100 milionów euro

Komentarze