Carlo Ancelotti na temat długowieczności. “To mnie napędza”

Carlo Ancelotti od kilkudziesięciu lat znajduje się w gronie najlepszych trenerów świata. Szkoleniowiec Realu Madryt zdradził sekret swojej długowieczności.

Carlo Ancelotti
Obserwuj nas w
Independent Photo Agency / Alamy Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti: Moja długowieczność? To pasja, a nie obsesja

Carlo Ancelotti tuż przed finałem Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund (sobota, 1 czerwca, godz. 21:00) udzielił wywiadu klubowej telewizji Realu Madryt. 64-latek, który od wielu sezonów jest jednym z najlepszych trenerów na świecie, opowiedział o swojej długowieczności. Włoski szkoleniowiec zabrał również głos na temat swojej filozofii oraz wybiegł myślami do spotkania na Wembley Stadium.

Moja długowieczność? Powiem dwie rzeczy. To pasja, a nie obsesja. Uważam, że obsesja jest chorobą i na szczęście nie mam obsesji. Pasja zawsze zwycięża i to mnie napędza – powiedział Carlo Ancelotti, cytowany przez portal “Madrid Xtra”.

POLECAMY TAKŻE

Moja filozofia? Bardzo wierzę w kreatywność zawodników, gdy mają piłkę i nie chcę ich obsesyjnie ograniczać z góry określonymi schematami, często pozostawiam wiele rzeczy ich indywidualnej inicjatywie. Oczywiście jest praca bez piłki, poświęcenie i koncentracja, na które kładę większy nacisk na poziomie taktycznym, ale kreatywność ma fundamentalne znaczenie, zwłaszcza u graczy takich jak nasi, z tak dużym talentem – dodał.

Finał Ligi Mistrzów to najważniejsze spotkanie roku i najpiękniejszy mecz, jakiego można doświadczyć – zakończył włoski szkoleniowiec.

Komentarze