Barcelona “zarobi” na kontuzji Pedriego. Spora kwota od UEFA

FC Barcelona przez ponad miesiąc będzie musiała radzić sobie bez Pedriego. Za absencję Hiszpana zapłaci UEFA.

Hiszpania - Niemcy
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Hiszpania - Niemcy

Barcelona otrzyma kilka milionów

Pedri nie dokończył meczu HiszpaniaNiemcy. Pomocnik La Furia Roja doznał kontuzji z starciu z Tonim Kroosem i już w 8. minucie musiał opuścić boisko. Zastapił go Dani Olmo, który okazał się jednym z bohaterów ekipy Luisa de la Fuente. Gol i asysta pomocnika RB Lipsk zapewniły awans do półfinału.

POLECAMY TAKŻE

Uraz Pedriego od początku wyglądał na poważny. Po badaniach okazało się, że 21-latek doznał skręcenia bocznego więzadła lewego kolana i będzie pauzował przynajmniej miesiąc. Barcelona rozpocznie przygotowania do nowego sezonu bez kluczowego piłkarza, jednak UEFA nieco “osłodzi” jej tę stratę.

Europejska federacja musi wypłacić Dumie Katalonii odszkodowanie za kontuzję jej zawodnika odniesioną podczas Euro 2024. Ta reguła ma zastosowanie, gdy absencja wywołana urazem przekroczy 28 dni. W tym przypadku możemy być pewni, że Pedri nie wróci na boisko wcześniej. Jak pisze Marca, program ochrony klubów FIFA pozwala Barcelonie ubiegać się o do ubiegania się o maksymalne odszkodowanie w wysokości do 7,5 miliona euro.

Zobacz także: Liverpool pokrzyżuje plany Barcelonie? Rusza po absolutną gwiazdę!

Komentarze