“To mi nie przeszkadza”. Reprezentant Polski broni Michała Probierza

"Nie przeszkadza mi krzyk w szatni. Absolutnie. Jeżeli jest taka potrzeba, to trener powinien podnosić głos i dość dobitnie artykułować swoje wymagania" - powiedział Adam Buksa w programie "International Level" na antenie "Meczyków".

Obserwuj nas w
15.10.2023 WARSZAWA, STADION PGE NARODOWY WARSAW, NATIONAL STADIUM PILKA NOZNA FOOTBALL ELIMINACJE MISTRZOSTW EUROPY UEFA EURO, EM, Europameisterschaft,Fussball 2024 UEFA EURO 2024 QUALIFICATION MECZ GAME POLSKA MOLDAWIA POLAND - MOLDAVA NZ MICHAL PROBIERZ TRENER HEAD COACH SELEKCJONER REPREZENTACJI POLSKI FOTO LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / NEWSPIX.PL --- Newspix.pl POLAND OUT PUBLICATIONxNOTxINxPOL 20231015CSLG1005 Na zdjęciu:
  • Po meczu z Mołdawią nie milką dyskusje na temat Michała Probierza
  • Wciąż dyskutuje się na temat przemowy szkoleniowca w przerwie meczu
  • W obronie selekcjonera stanął Adam Buksa

“Krzyk czasem pomaga”

Michał Probierz w dwóch pierwszych meczach w roli selekcjonera reprezentacji Polski zdobył cztery punkty. Problem jednak w tym, że kluczowy mecz z Mołdawią tylko zremisowaliśmy. Oczywiście słaby wynik wzbudził wiele dyskusji na temat składu desygnowanego przez selekcjonera. Równie dużo mówi się także o ognistej przemowie selekcjonera w przerwie meczu, którą kibice w mediach skrytykowali uważając, że trener powinien skupić się na taktycznych elementach gry zespołu. W obronie Probierza stanął jednak Adam Buksa.

Nie przeszkadza mi krzyk w szatni. Absolutnie. Jeżeli jest taka potrzeba, to trener powinien podnosić głos i dość dobitnie artykułować swoje wymagania. Nie ma jednego sposobu, żeby wstrząsnąć drużyną, czy dodać jej pewności. Miałem sporo trenerów, każdy miał swój sposób, żeby dotrzeć do zawodnika krzyk czasem pomaga – powiedział napastnik w programie “International Level” na antenie “Meczyków”.

POLECAMY TAKŻE

Stabilizacja jest podstawą do tego, żeby można było mówić o wierze we własne możliwości. Myślę, że tu jest istotny punkt, który poruszył selekcjoner. Można wymyślić najlepszą taktykę na świecie, mieć najlepszy sposób na przeciwnika, ale to nie wystarczy, jeśli zawodnik w siebie nie wierzy lub drużyna ma wątpliwości. Wiara we własne możliwości oraz pewność siebie to główne fundamenty i klucz do tego, żeby myśleć o rozwoju zespołu – dodał.

Zobacz również: Niemieckie media nie pieją z zachwytu nad Kownackim. Polak krytykowany

Komentarze