Euro 2024. Szanse Polski na wyjście z grupy. Sytuacja po meczu Austria – Francja

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią (1:2), a Francja pokonała Austrię (1:0) w grupie D na mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech. Czy Polska ma szansę na wyjście z grupy?

Przemysław Frankowski
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

Czy Polska ma szanse wyjść z grupy na Euro 2024?

Reprezentacja Polski objęła prowadzenie w niedzielnym meczu z Holandią po znakomitym wykończeniu głową Adama Buksy, któremu asystował Piotr Zieliński. Potem do głosu doszli rywale, którzy przed przerwą wyrównali, a w końcówce wykorzystali nieuwagę bloku defensywnego Biało-czerwonych. Porażka stawia Polaków w nieco trudniejszym położeniu przed kolejnymi spotkaniami.

POLECAMY TAKŻE

Jak zatem wyglądają szanse Polski na wyjście z grupy? Na ten moment podopieczni Michała Probierza zajmują trzecią lokatę. W poniedziałkowej rywalizacji Francja ograła Austrię (1:0), a samobójczego gola wbił Maximilian Wober. Na czele grupy D znajdują się Holendrzy przez Trójkolorowymi.

Awans do fazy pucharowej wywalczą nie tylko dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, ale także cztery najlepsze zespoły ze wszystkich grup, które zakończą rywalizację na trzecim miejscu.

Polacy zmierzą się w drugim meczu na Euro 2024 z Austrią, a starcie odbędzie się w piątek (21 czerwca) o godzinie 18:00. Zostanie rozegrane na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Dla obu zespołów będzie to kluczowy mecz w walce o wyjście z grupy. Pokonany praktycznie straci na to szanse.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze