Przełom ws. Lewandowskiego! Jest nowy raport medyczny kadry

Serwis Łączy nas Piłka przekazał najnowszy raport medyczny dotyczący reprezentacji Polski. Według niego Robert Lewandowski ma zagrać z Austrią.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Eibner-Pressefoto / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Lewandowski będzie gotowy na Austrię. Jest raport medyczny

Robert Lewandowski doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda w meczu towarzyskim z Turcją. Od tamtej pory trwała walka z czasem o powrót napastnika na mecze Euro 2024. Uraz wykluczył kapitana reprezentacji Polski z inauguracyjnego starcia z Holandią, ale według najnowszego raportu medycznego Lewy będzie gotowy na Austrię. Podobnie wygląda sytuacja Pawła Dawidowicza.

“Paweł Dawidowicz i Robert Lewandowski nadal trenują indywidualnie. Plan zakłada, że obaj będą gotowi do gry w meczu z Austrią” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Łączy nas Piłka.

POLECAMY TAKŻE

Z drobnymi urazami zmagają się także Jakub Piotrowski, Michał Skóraś oraz Piotr Zieliński. W przypadku dwóch ostatnich sytuacja jest niegroźna i normalnie trenują oni z drużyną. Natomiast pomocnik Łudogorca wróci do treningów we wtorek (18 czerwca).

“Jakub Piotrowski z powodu drobnego urazu w poniedziałek trenował indywidualnie. Już we wtorek powróci do treningu z całym zespołem. Michał Skóraś i Piotr Zieliński doznali drobnych urazów, które nie wyłączają ich z treningów” – czytamy w komunikacie.

Na ten moment najgorzej wygląda uraz Bartosza Salamona, który prawdopodobnie w środę (19 czerwca) wróci na boisko treningowe.

“Bartosz Salamon w czasie meczu doznał urazu stawu skokowego i ręki. Po pełnej diagnostyce wdrożony został plan, według którego najpóźniej pojutrze ma powrócić do pełnego treningu z drużyną” – informuje Jacek Jaroszewski.

Sprawdź: Ile drużyn wychodzi z grupy Euro 2024? Zasady awansu

Komentarze