Michał Probierz przeszedł do historii. Pobił rekord sprzed 37 lat

Reprezentacja Polski pokonała Turcję 2:1 w ostatnim meczu kontrolnym przed Euro 2024. W ten sposób Michał Probierz zapisał się w historii.

Michał Probierz
Obserwuj nas w
DPPI Media / Alamy Na zdjęciu: Michał Probierz

Michał Probierz rekordzistą. Wyprzedził Wojciecha Łazarka

W poniedziałkowy wieczór (10 czerwca) reprezentacja Polski zdała kolejny test przed Euro 2024. Biało-czerwoni po trudnym meczu, w którym ponownie nie zabrakło urazów, pokonali Turcję 2:1. Gole dla Polaków strzelili Karol Świderski oraz Nicola Zalewski.

POLECAMY TAKŻE

Dla Michała Probierza było to ósme spotkanie w roli selekcjonera polskiej kadry. Szkoleniowiec może się pochwalić wyjątkowym bilansem pięciu zwycięstw i trzech remisów. Oznacza to, że jest jedynym trenerem Biało-czerwonych w historii, który nie przegrał meczu w ośmiu pierwszych pojedynkach.

W mediach pojawiały się głosy, że selekcjoner pobił rekord już po spotkaniu z Ukrainą (3:1). Jednak wówczas Michał Probierz zrównał się z śp. Wojciechem Łazarkiem, który prowadził reprezentację Polski w latach 1986-1989. Legendarny szkoleniowiec w siedmiu inauguracyjnych meczach zaliczył cztery wygrane i trzy remisy. Natomiast za ósmym razem musiał uznać wyższość Greków.

Już niedługo przed Michałem Probierzem szansa poprawienia historycznego wyniku. W niedzielę (16 czerwca) Biało-czerwoni rozpoczną zmagania na Euro 2024, a w swoim pierwszym meczu fazy grupowej zmierzą się z reprezentacją Holandii. Dwa dni wcześniej odbędzie się oficjalne otwarcie turnieju w Niemczech.

Sprawdź: Mecze Polski na Euro 2024

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze