“Ludzie w Holandii nie zaakceptują porażki z Polską”

Reprezentacja Polski w fazie grupowej Euro 2024 zagra między innymi z Holandią. Redaktor naczelny portalu soccernews.nl Maikel de Lange w rozmowie z Goal.pl zdradził, jak w Holandii zapatrują się na mecz z Biało-Czerwonymi.

Reprezentacja Polski
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Reprezentacja Polski
  • Reprezentacja Polski zagra w fazie grupowej Euro z Holandią
  • Dla Oranje ogranie Biało-Czerwonych jest obowiązkiem
  • Polacy nie będą faworytem tego starcia

Polska wygra z Holandią? Tam tego nie zaakceptują

Reprezentacja Polski wywalczyła we wtorek awans na Mistrzostwa Europy. Walię udało się pokonać dopiero po serii rzutów karnych, które Biało-Czerwoni wykonywali bezbłędnie. Wojciech Szczęsny obronił natomiast strzał Daniela Jamesa, co przesądziło o wyeliminowaniu Walijczyków.

Polacy mogą więc skupić się na nadchodzącym turnieju. W fazie grupowej czeka ich bardzo wymagająca rywalizacja. Zagrają bowiem z Holandią, Austrią oraz Francją. Prawdopodobnie nie będzie faworytem żadnego z tych meczów, co oznacza, że Michał Probierz oraz jego sztab mają przed sobą mnóstwo pracy.

Holandia liczy, że po niezłym mundialu podtrzyma dobrą passę i odpowiednio zaprezentuje się również w Niemczech. Maikel de Lange, redaktor naczelny holenderskiego portalu soccernews.nl, przyznaje, że pokonanie Polski traktuje się w jego kraju jako obowiązek.

– Historycznie Polska nie była nigdy łatwym rywalem dla Holandii. Żadnych pewnych zwycięstw, zawsze dość blisko, nawet przy lepszym składzie. Holandia gra obecnie w systemie 3-5-2 i Polska też tak gra. Gdy drużyny mierzą się w tym samym ustawieniu, przez większość czasu mecze są nudne. Istnieje możliwość, że Ronald Koeman zagra przeciwko Polsce w systemie 4-3-3. Waszym najważniejszym punktem jest Robert Lewandowski. Na szczęście jesteśmy przygotowani, żeby sobie z nim poradzić. W przeszłości naszą siłą był atak, teraz mamy głównie dobrych obrońców. Bądźmy szczerzy – mecz z Polską musimy wygrać, ponieważ Francja to rywal, który w ostatnich latach zawsze nas pokonuje.

– Oczywiście łatwo nie będzie i błędem byłoby myśleć, ze Polska to tylko Lewandowski. Znamy dobrze Szymańskiego, Zieliński jest szanowany w Serie A, Kiwior gra w Arsenalu. Mimo tego, ludzie w Holandii nie zaakceptują porażki z Polską. Jeśli mowa o Holandii na najbliższym Euro, w tym momencie szukamy formy, nie gramy zbyt dobrze. Jest wielu piłkarzy, którzy świetnie radzą sobie w kubach, ale z jakiegoś powodu nie potrafią tego robić w reprezentacji. Mamy też problem z obsadą bramki. Szukamy odpowiedniego człowieka, który będzie w stanie zatrzymać Lewandowskiego – przekazał redaktor naczelny portalu soccernews.nl Maikel de Lange w rozmowie z Goal.pl.

Zobacz również: Santos wzbogaci się na awansie Polaków. Duże pieniądze dla byłego selekcjonera

Komentarze