Extra zgrupowanie reprezentacji Polski bez zawodników z czołowych klubów Ekstraklasy

Reprezentacja Polski w połowie czerwca wróci do gry. Tymczasem selekcjoner Fernando Santos miał pomysł, aby przed tym kluczowym zgrupowaniem zrobić rozeznanie z zawodnikami, którzy są obserwowania przez Portugalczyka. Nowe wieści w sprawie przekazał dziennikarz Meczyki.pl – Tomasz Włodarczyk.

Kacper Tobiasz
fot. Imago / Adam Starszyński / PressFocus Na zdjęciu: Kacper Tobiasz
  • Fernando Santos w czerwcu ma zorganizować extra zgrupowanie reprezentacji Polski z udziałem młodych zawodników
  • Dziennikarz Meczyki.pl Tomasz Włodarczyk przekazał nowe wieści w sprawie
  • Niechętne na puszczenie swoich graczy na kadrę w nieoficjalnym terminie FIFA są trzy kluby Ekstraklasy

Santos nie będzie mógł przyjrzeć się uważniej zawodnikom z kilku klubów

Reprezentacja Polski jest w trakcie przebudowy po zmianie selekcjonera. Fernando Santos ma plan, aby dawać szansę młodym zawodnikom. W związku z tym chcę sprawdzić nieoczywistych zawodników na specjalnym zgrupowaniu.

Dziennikarz Meczyki.pl Tomasz Włodarczyk przekazał natomiast, że Legia Warszawa i Lech Poznań nie mają zamiaru wyrażać zgody na udział swoich zawodników w zgrupowaniu w trakcie nieoficjalnego terminu FIFA. Tym samym wygląda na to, że opiekun Biało-czerwonych nie będzie mógł dłużej przyjrzeć się młodym zawodnikom z czołowych ekip Ekstraklasy.

W extra zgrupowaniu mogliby wziąć udział: Kacper Tobiasz, Filip Marchwiński czy Bartłomiej Kłudka. Niemniej przedstawiciele Lecha Poznań, Legii Warszawa i Zagłębia Lubin miały uznać, że zawodnikom potrzebny jest odpoczynek.

Kłopotu selekcjonerowi nie sprawiają z kolei takie drużyny jak: Pogoń Szczecin (Mateusz Łęgowski), Piast Gliwice (Ariel Mosór, Arkadiusz Pyrka), Cracovia (Michał Rakoczy), Warta Poznań (Kajetan Szmyt), Jagiellonia (Miłosz Matysik) i Radomiak (Gabriel Kobylak).

Reprezentacja Polski w czerwcu zagra w spotkaniu kontrolnym z Niemcami. Mecz odbędzie się 16 czerwca. Z kolei cztery dni później Biało-czerwoni zmierzą się w spotkaniu eliminacji do Euro 2024 z Mołdawią.

Czytaj więcej: Santos rozsyła powołania, weterani w szerokiej kadrze!

Komentarze