Znaczący spadek wartości Leo Messiego

Wartość Lionela Messiego drastycznie spada - informuje serwis Goal.com, analizując zestawienie przygotowane przez Transfermarkt. Okazuje się, że liczby te zaczęły przesuwać się w dół od czasu transferu gwiazdora do Interu Miami.

Leo Messi
Obserwuj nas w
Alamy/Michael Laughlin Na zdjęciu: Leo Messi
  • Wartość Leo Messiego spada
  • Argentyńczyk gra w Interze Miami
  • Jeszcze rok temu Messi kosztował znacznie więcej

Spada wartość Leo Messiego

Serwis Transfermarkt przygotował aktualizację związaną za wyceną poszczególnych zawodników. Dziennikarze Goal.com zauważyli, że jeszcze w listopadzie Leo Messi wart był 35 milionów euro. Obecnie, pod koniec marca, kwota ta spadła aż o 5 milionów – do 30 milionów euro.

36-letni Messi nie gra już na Starym Kontynencie i to także może mieć wpływ na spadek jego wartości. Dziennikarze zauważają przy tym, że w poprzednim sezonie MLS Argentyńczyk spędził większą część czasu poza boiskiem, występując w ledwie sześciu meczach Interu Miami.

– Messi pozostaje gwiazdą MLS i pomimo swojego wieku nadal jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Wiek ma jednak znaczenie, nawet w przypadku Messiego. Coraz częściej zmaga się z problemami i doznaje urazów, dlatego spadku wartości nie dało się uniknąć – wyjaśnił w rozmowie z Goal.com Dominic Becker, przedstawiciel Transfermarkt.

Czytaj więcej: Leo Messi mówi o zakończeniu kariery. Wskazał, kiedy do tego dojdzie

Komentarze