Waldemar Sobota ponownie w reprezentacji Polski. Inna dyscyplina

Waldemar Sobota został dodatkowo powołany do reprezentacji Polski w futsalu na spotkania barażowe z Chorwacją o awans na mistrzostwa świata - donosi oficjalny portal Futsal Ekstraklasy.

Waldemar Sobota
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Waldemar Sobota
  • Waldemar Sobota karierę piłkarską zakończył w 2022 roku
  • 36-latek odnalazł się jednak w nowej dyscyplinie – futsalu
  • Doświadczony skrzydłowy otrzymał powołanie do reprezentacji Polski

Waldemar Sobota powołany do reprezentacji Polski w futsalu

Waldemar Sobota, były zawodnik Śląska Wrocław, FC St. Pauli oraz Club Brugge, karierę piłkarską zakończył w 2022 roku. 36-letni skrzydłowy zdecydował się na zmianę dyscypliny i dołączył do futsalowego zespołu – Dreman Futsal Opole-Komprachcice.

Doświadczony zawodnik w nowej dyscyplinie radzi sobie na tyle dobrze, że otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Jak podaje oficjalny portal Futsal Ekstraklasy, Waldemar Sobota oraz Sebastian Grubalski zostali dowołani do kadry w miejsce kontuzjowanych Jakuba Kąkola i Michała Marka.

Nasi futsaliści w najbliższych dniach zmierzą się z Chorwacją w meczach barażowych o awans na mistrzostwa świata. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 12 kwietnia, a rewanż 16 kwietnia. Waldemar Sobota, który ma na swoim koncie 18 występów dla reprezentacji Polski w piłce nożnej, to czołowy strzelec Futsal Ekstraklasy – do siatki rywali trafił aż 24 razy.

Komentarze