Rafał Ulatowski zawiódł w kolejnym klubie. Resovia ma nowego trenera

Resovia Rzeszów poinformowała o odejściu Rafała Ulatowskiego ze stanowiska trenera. Nowym szkoleniowcem spadkowicza 1 Ligi został dotychczasowy asystent - Jakub Żukowski.

Rafał Ulatowski
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Rafał Ulatowski

Oficjalnie: Resovia rozstała się z Ulatowskim

Resovia Rzeszów ostatni sezon 1 Ligi zakończyła na 16. miejscu w tabeli i tym samym spadła do 2 Ligi. W związku z tym włodarze klubu z województwa podkarpackiego zdecydowali się dokonać zmiany na ławce trenerskiej. Dotychczasowy szkoleniowiec – Rafał Ulatowski – nie jest już menedżerem drużyny Pasów. Kontrakt między stronami został rozwiązany za porozumieniem stron. 51-latek pracował w Rzeszowie od grudnia 2023 roku, ale nie spełnił oczekiwań.

Rafał Ulatowski w swoim trenerskim CV posiada również takie zespoły jak GKS Bełchatów, Miedź Legnica, Lechia Gdańsk, Cracovia oraz Zagłębie Lubin. Doświadczony szkoleniowiec oprócz tego był asystentem Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski, a także pracował w akademii Lecha Poznań. Wiadomo już, kto zastąpi 51-latka na stanowisku menedżera Resovii. Podkarpacka ekipa zatrudniła bowiem Jakuba Żukowskiego, który ostatnio był asystentem.

Pracuje tutaj od półtora roku i pomimo stosunkowo krótkiego czasu spędzonego w Rzeszowie Resovia jest głęboko zakorzeniona w moim sercu. Poznałem specyfikę klubu i drużyny, z którą przeżywałem wzloty i upadki. Cechuje mnie ambicja oraz waleczność i tego samego wymagał będę od swojego zespołu. Wiem, że nasi kibice także będą oczekiwali od nas tego na boisku – powiedział nowy opiekun zespołu Pasów, cytowany przez oficjalną stronę internetową Resovii Rzeszów.

Komentarze