Pogrom! Kompromitująca porażka drużyny Fernando Santosa

Fernando Santos nie zaliczy sobotniego meczu do udanych. Jego Besiktas został zmiażdżony przez jedną z najsłabszych drużyn ligi aż 0-4.

Fernando Santos
  • Fernando Santos zaliczył pierwszą porażkę na ławce trenerskiej Besiktasu
  • Jego drużyna została zmiażdżona przez rywala aż 0-4
  • Besiktas mierzył się z przedostatnim zespołem w ligowej tabeli

Zespół Santosa zmiażdżony

Po zwolnieniu z reprezentacji Polski Fernando Santos pozostawał na trenerskim bezrobociu raptem kilka miesięcy. Na początku stycznia Portugalczyk został niespodziewanie zatrudniony w Besiktasie. Ekipa ze Stambułu przechodzi w tym sezonie przez spory kryzys, a doświadczony szkoleniowiec miał pomóc w jego zażegnaniu.

Swój debiut na ławce trenerskiej Santos zakończył pewnym zwycięstwem nad Karagumruk (3-0). Kilka dni później Besiktas rozgromił także w Pucharze Turcji Eyupspor (4-0). Wydawało się, że 69-latek błyskawicznie wpłynął na swoją nową drużynę, która zacznie piąć się w ligowej tabeli. Sobotni mecz z Pendiksporem obdarł jednak z wszelkich złudzeń.

Besiktas zaprezentował się w tym spotkaniu fatalnie. Rywale ekipy Santosa wyszli na prowadzenie już w czwartej minucie. Do przerwy wynik się utrzymał, zaś w drugiej połowie Pendikspor dołożył jeszcze trzy trafienia, absolutnie gromiąc faworyzowanego przeciwnika. Warto zaznaczyć, że Besiktas mierzył się z przedostatnią drużyną w tabeli.

Dla Santosa to bolesny cios i jedna z największych wpadek w trenerskiej karierze.