Kobieca Złota Piłka: Alexia Putellas najlepszą piłkarką świata w 2021 roku

Alexia Putellas (z lewej)
fot. PressFocus Na zdjęciu: Alexia Putellas (z lewej)

Alexia Putellas została najlepszą piłkarką w 2021 roku w plebiscycie France Football. 27-latka, na co dzień broni barw kobiecego zespołu FC Barcelona.

  • W trakcie poniedziałkowej ceremonii Złotej Piłki została przyznana nagroda także dla najlepszej piłkarski 2021 roku
  • Alexia Putellas z kobiecej drużyny FC Barcelony została najlepszą piłkarką świata
  • 27-latka została najlepszą zawodniczką świata zgodnie z oczekiwaniami mediów

Złota Piłka: Putellas triumfatorką

Alexia Putellas zgodnie z oczekiwaniami dziennikarzy na całym świecie została najlepszą zawodniczką świata. 27-latka już od dłuższego czasu była główną faworytką do wygrania prestiżowej nagrody.

Nagroda dla najlepszej piłkarki świata przez organizatorów Złotej Piłki przyznawana jest od 2018 roku. Pierwszą triumfatorką została Ada Hegerberg (Norwegia). Tymczasem w 2019 roku najlepsza okazała się Megan Rapinoe (Stany Zjednoczone).

Tegoroczna triumfatorka Alexia Putellas to 92-krotna reprezentantka Hiszpanii. Jej największą osiągnięcia sportowe to pięć mistrzostw Hiszpanii z FC Barceloną i triumf w kobiecej Lidze Mistrzów w sezonie 2020/2021. Jak dotąd w szeregach kobiecego zespołu Blaugrany zawodniczka rozegrała 355 meczów, strzelając w nich 151 goli.

Alexia Putellas w trakcie swojej piłkarskiej kariery bronił też barw Levante i Espanyolu. Ponadto zawodniczka miała okazję reprezentować barwy reprezentacji Katalonii. W tym zespole rozegrała trzy mecze, notując w nich jedno trafienie.

Czytaj więcej: Złota Piłka: Lewandowski z wyróżnieniem w trakcie ceremonii France Football

Komentarze