Polski bramkarz bohaterem drużyny. Obronił rzut karny w końcówce meczu

Filip Kurto przypomniał o sobie polskim kibicom. 32-latek obronił rzut karny w 84. minucie. Dzięki temu jego Macarthur FC pokonało Melbourne Victory 1:0.

Filip Kurto
IMAGO / Luis Veniegra / SOPA Images Na zdjęciu: Filip Kurto
  • Macarthur FC pokonało Melbourne Victory 1:0
  • Bohaterem wygranej drużyny był Filip Kurto
  • Polski golkiper obronił jedenastkę w końcówce spotkania

Filip Kurto obronił rzut karny!

Filip Kurto ma za sobą udany wieczór w Australii. Polski bramkarz został bohaterem swojej drużyny. Nie tylko zachował czyste konto, ale również obronił rzut karny w 84. minucie. 32-latek zatrzymał z jedenastego metra Bruno Fornaolego.

Zespół Filipa Kurto – Macarthur FC – pokonało Melbourne Victory 1:0. Jedynym trafieniem w tym starciu popisał się Jake Hollman, ale to Polak był na ustach wszystkich kibiców australijskiej drużyny. Drużyna 32-latka obecnie zajmuje trzecią lokatę w rozgrywkach A-League. Po 17. kolejkach ma w dorobku zdobytych 28 punktów.

Filip Kurto zagrał we wszystkich spotkaniach w tym sezonie w barwach Macarthur FC. Byłemu zawodnikowi Wisły Kraków udało się w tym czasie trzykrotnie zakończyć mecz bez straconego gola.

Sprawdź także: Mariusz Stępiński bohaterem Omonii, dublet polskiego napastnika