Oficjalnie: Reprezentacja Walii ma nowego selekcjonera

Craig Bellamy został nowym menedżerem reprezentacji Walii, podpisując czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 2028 roku. 44-latek zastępuje Roberta Page'a, który został zwolniony w czerwcu.

Craig Bellamy
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Craig Bellamy

Craig Bellamy poprowadzi Walijczyków

Reprezentacja Walii nie awansowała na tegoroczne mistrzostwa Europy 2024 po przegranych barażach z Polską. Federacja tym samym po niepowodzeniu rozstała się selekcjonerem. Robert Page stracił posadę, a dzisiaj ogłoszono, że drużynę Walii poprowadzi Craig Bellamy.

POLECAMY TAKŻE

44-letni Walijczyk rozegrał 78 meczów dla reprezentacji i zdobył 19 bramek. Pełnił funkcję kapitana w latach 2007-2010. Bellamy opuszcza Burnley FC po dwóch latach, gdzie pełnił funkcję asystenta menedżera.

Zawsze moim największym marzeniem było zostać głównym trenerem Walii i jestem gotowy na to wyzwanie. W pełni zaangażuję się w rozwój zespołu – zaznaczył. Jako zawodnik grał m.in. w Manchesterze City, Liverpoolu oraz Newcastle United. “BBC” podało, że rozważano także kandydatury takich trenerów, jak Thierry Henry, Willy Sagnol i Des Buckingham.

Bellamy po zakończeniu piłkarskiej kariery, rozpoczął swoją trenerską ścieżkę w akademii Cardiff City, a następnie był asystentem Vincenta Kompany’ego w Anderlechcie i Burnley. Walia we wrześniu rozpocznie zmagania w Lidze Narodów. W Dywizji B zmierzy się z Turcją, Czarnogórą oraz Islandią.

Komentarze