Znana konkretna decyzja w sprawie kadry na ME

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski fot. Grzegorz Wajda

46 dni pozostało do pierwszego meczu reprezentacji Polski na Euro. Zanim turniej się zacznie, to tematem elektryzującym opinię publiczną z pewnością będzie kadra na turniej. Już wiadomo, kiedy zostanie ogłoszona szeroka kadra na Mistrzostwa Europy.

Znany termin podania szerokiej kadry Polaków na Euro

Reprezentacja Polski 16. turniej o mistrzostwo Europy zacznie 14 czerwca w Sankt Petersburgu, mierząc się ze Słowacją. Kolejne spotkanie w grupie na Euro piłkarze Biało-czerwonych rozegrają 19 czerwca z Hiszpanią w Sewilli. Z kolei ostatni mecz w fazie grupowej podopieczni Paulo Sousy rozegrają 23 czerwca ze Szwecją również w Sankt Petersburgu.

Tymczasem już wiadomo, że 16 maja (niedziela) opiekun Biało-czerwonych ogłosi szeroką kadrę na Mistrzostwa Europy. W tej kwestii wypowiedział się sekretarz PZPN.

– 16 maja Paulo Sousa ogłosi szeroki skład 33-35 reprezentantów na Euro. Ostateczna kadra na mistrzostwa Europy złożona z 26 reprezentantów ogłoszona zostanie 1 czerwca – mówi w rozmowie z Interią sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Pewniacy na Euro powszechnie znani

Na dzisiaj pewniakami do tego, aby znaleźć się kadrze na europejski czempionat, są: Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, czy Robert Lewandowski. Tymczasem wciąż nie wiadomo, z jakich skrzydłowych będzie składać się reprezentacja Polski.

Niejasne jest też, kto będzie trzecim bramkarzem w szeregach Biało-czerwonych. W ostatnim czasie zarówno Łukasz Skorupski (Bologna), jak i Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) zbierają pochlebne opinie na swój temat. Warto też nadmienić, że w trakcie marcowego zgrupowania dobre wrażenie pozostawił po sobie Kamil Jóźwiak. Poza tym kluczowymi postaciami w polskiej ekipie byli: Jan Bednarek, czy Bartosz Bereszyński.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 10. maja 2021 12:34.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze