Zamieszanie w kadrze grupowego rywala Polaków na Euro 2020

Rodrigo Moreno
Rodrigo Moreno Pressfocus

Reprezentacja Hiszpanii reaguje na zakażenie się koronawirusem przez Sergio Busquetsa. Luis Enrique zaprosił na treningi czterech zawodników, którzy mogą znaleźć się w kadrze na Euro 2020.

  • Celta Vigo pewnym wpisem na Twitterze wywołała spore zamieszanie
  • Sytuacja została już jednak wyjaśniona przez reprezentację Hiszpanii
  • Luis Enrique zaprosił na treningi czterech zawodników

Celta Vigo wywołała zamieszanie

W minioną niedzielę (6 czerwca) pojawiła się informacja, że Sergio Busquets uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Hiszpański związek piłki nożnej potwierdził dziś (7 czerwca) te doniesienia. Z tego powodu pracownicy i osoby, które utrzymywały z zawodnikiem bliski kontakt pozostaną w izolacji. Jest także inna konsekwencja. La Furia Roja nie wystąpi w towarzyskiej potyczce z Litwą. We wtorek zastąpi ją młodzieżowa kadra.

Luis Enrique w miejsce gracza Barcelony postanowił powołać Braisa Mendeza. O tym dowiedzieliśmy się z komunikatu, który wydała Celta Vigo. Hiszpański klub pogratulował swojemu piłkarzowi. Zrobił to jednak przedwcześnie, ponieważ wpis na Twitterze został usunięty. Później pojawił się kolejny. Ten z kolei informował, że Mendez będzie tylko trenował z kadrą Hiszpanii i nie jest pewne, że pojedzie na Euro 2020.

Hiszpania wzywa posiłki

Oficjalny profil reprezentacji Hiszpanii po pewnym czasie potwierdził na Twitterze, tym razem prawdziwe doniesienia Celty Vigo. Brais Mendez został wezwany z wakacji i będzie trenował w oddzielnej bańce w Las Rozas. Razem z nim znajdą się tam: Rodrigo Moreno (Leeds United), Pablo Fornals (West Ham) oraz Carlos Soler (Valencia CF). Do piłkarzy tych po meczu z Litwą, dołączy niewielka grupa młodzieżowej kadry Hiszpanii.

La Furia Roja na Mistrzostwach Europy trafiła go grupy E. Zmierzy się w niej z: Polską, Szwecją oraz Słowacją.

Czytaj także: Kapitan Hiszpanów zakażony. Problemy rywali Polaków

Komentarze