Kapitan Hiszpanów zakażony. Problemy rywali Polaków

Sergio Busquets
Sergio Busquets PressFocus

Jak poinformowała hiszpańska federacja, Sergio Busquets uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zarówno kapitan La Rojy, jak i pozostali członkowie zespołu znajdują się w izolacji.

  • Sergio Busquets jest zakażony koronawirusem
  • Reszta zawodników uzyskała negatywny wynik testu, ale pozostaje w izolacji
  • W ostatnim sparingu przed Euro 2021, seniorską reprezentację zastąpi młodzieżowa

Sergio Busquets zakażony koronawirusem

Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) poinformował, że kapitan reprezentacji narodowej w piłce nożnej uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

“RFEF z przykrością informuje, że kapitan Sergio Busquets uzyskał pozytywny wynik w ostatnim teście PCR, który odbył się dziś rano w trakcie zgrupowania reprezentacji narodowej w Las Rozas. Reszta członków zgrupowania uzyskała wynik negatywny.

Służby medyczne federacji podjęły wszelkie niezbędne środki zgodnie z protokołami ustalonymi zarówno przez Ministerstwo Zdrowia, jak i UEFA. Pracownicy i osoby, które utrzymywały z zawodnikiem bliski kontakt pozostaną w izolacji. Uruchomione zostaną spersonalizowane procedury treningowe celem kontynuowania przygotowań europejskich” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie RFEF.

Pod nieobecność Sergio Ramosa to właśnie Sergio Busquets został wybrany nowym kapitanem La Rojy w trakcie Euro 2021. Zawodnik Barcelony jest dla Luisa Enrique podstawowym graczem, który prawdopodobnie wystąpiłby w każdym istotnym spotkaniu w trakcie nadchodzącego turnieju. Naturalnym zastępcą Busquetsa wydaje się zawodnik Manchesteru City, Rodri.

Młodzieżówka wystąpi przeciwko Litwie

Reprezentacja Hiszpanii miała przed rozpoczęciem Euro rozegrać jeszcze jeden sparing. We wtorek mierzyć się miała z Litwinami. Jak ogłosił RFEF, przebywającą w izolacji kadrę zastąpi reprezentacja młodzieżowa, która niedawno zakończyła swój udział w mistrzostwach Europy na etapie półfinału. Przegrała ze swoimi rówieśnikami z Portugalii 0:1.

Przypomnijmy, że La Roja w trakcie nadchodzącego turnieju zmierzy się, między innymi, z reprezentacją Polski. Starcie Biało-czerwonych z faworytami naszej grupy odbędzie się w drugiej kolejce, 19 czerwca.

Hiszpania
Polska
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 18. czerwca 2021 23:25.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze