Z kim Dania zagra w ćwierćfinale Euro 2020?

Martin Braithwaite
Martin Braithwaite PressFocus

Reprezentacja Danii została w sobotę pierwszym ćwierćfinalistą Euro 2020. Drużyna Kaspera Hjumlanda w rozegranym w Amsterdamie meczu 1/8 finału Mistrzostw Europy pokonała 4:0 Walię. Z kim Dania zagra w ćwierćfinale?

  • Reprezentacja Danii pokonała w pierwszym meczu 1/8 finału Euro 2020 Walię i awansowała do ćwierćfinału
  • W ćwierćfinale rywalem reprezentacji Danii będzie zwycięzca spotkania Holandia – Czechy
  • Mecz 1/4 finału z udziałem Duńczyków rozegrany zostanie 3 lipca

Pierwszy ćwierćfinalista wyłoniony

W pierwszym meczu 1/8 finału, który rozegrany został w sobotę na Johan Cruyff Arena, reprezentacja Danii pewnie 4:0 reprezentację Walii. Bohaterem spotkania był Kasper Dolberg, który otrzymał w tym spotkaniu szansę występu od pierwszej minuty i zdobył dwie bramki dla swojego zespołu. W samej końcówce pojedynku kolejne gole dołożyli Joachim Maehle i Martin Braithwaite.

Rywal Danii w ćwierćfinale Euro 2020

Reprezentacja Danii na razie nie na swojego rywala. Ten zostanie wyłoniony w jednym z niedzielnym meczów 1/8 finału Euro 2020. O prawo gry z reprezentacją Danii w ćwierćfinale powalczą wówczas drużyny Holandii i Czech. Pojedynek ten rozegrany zostanie o godzinie 18:00 na Puskas Arena w Budapeszcie.

Ćwierćfinałowe spotkanie pomiędzy reprezentacją Danii i zwycięzcą meczu Holandia – Czechy zostanie rozegrane w sobotę 3 lipca o godzinie 18:00 na Stadionie Olimpijskim w Baku.

Komentarze