Włochy – Anglia: najszybszy gol w historii finałów mistrzostw Europy

Luke Shaw (C)
PressFocus Na zdjęciu: Luke Shaw (C)

Luke Shaw zdobył gola po minucie i 57 sekundach gry w meczu Włochy – Anglia w finale Euro 2020. To najszybciej strzelona bramka w historii meczów finałowych mistrzostw Europy. Wspaniały turniej, który jest rozgrywany w tym roku ma swoje fantastyczne rekordy, w tym jeden padł już na samym początku finału!

• Luke Shaw zdobył gola w 2. minucie finału Euro 2020, dającego prowadzenie Anglii 1:0
  • Zawodnik Manchesteru United zapisał się tym trafieniem w historii

Reprezentacja Anglii w wymarzony sposób zaczęła finał Euro 2020. W meczu przeciwko Włochom objęła prowadzenie już w 2. minucie spotkania. Harry Kane świetnie rozpoczął akcję swojej drużyny, Kieran Trippier dośrodkował w pole karne z prawej strony na dalszy słupek, a tam kapitalnie zamykał to Luke Shaw. Piłkarz Manchesteru United bez namysłu kropnął z woleja i Gianluigi Donnaruma nawet nie zdążył zareagować, a po chwili wyciągał piłkę z siatki.

Ten gol jest najszybszym, jaki padł kiedykolwiek w meczu finałowym mistrzostw Europy. Shaw zapisał się złotymi zgłoskami na kartach futbolu.

Co ciekawe, lepszy początek w tym meczu mogli mieć Włosi. W jednej z pierwszych akcji Harry Maguire w zupełnie niegroźnej sytuacji podał w stronę Jordana Pickforda, ale zrobił to na tyle źle, że piłka opuściła boisko i Italia miała rzut rożny za darmo. Nie wykorzystała tego stałego fragmentu gry, a po chwili przegrywała 0:1.

Luke Shaw pobił wieloletni rekord, który należał do Hiszpana Chusa Peredy. Hiszpan wpisał się na listę strzelców w finale Euro 1964 w meczu ze Związkiem Radzieckim. Hiszpanie wygrali tamto spotkanie 2:1.