Euro 2020: tabela grupy B po 3. kolejce – sprawdź wyniki i kto awansował

Belgia - Rosja
Belgia - Rosja PressFocus

Za nami spotkania 3. kolejki grupy B Euro 2020. Pewna awansu przed tą kolejką była tylko Belgia. W ostatniej serii spotkań rzutem na taśmę na drugie miejsce wskoczyła Dania, która efektownie 4:1 pokonała Rosję. W drugim spotkaniu tej grupy Belgowie odnieśli trzecie zwycięstwo, pokonując 2:0 Finlandię.

  • W poniedziałkowych spotkaniach grupy B reprezentacja Belgii pokonała 2:0 Finlandię, natomiast Dania wygrała 4:1 z Rosją
  • Awans z grupy B do 1/8 finału Euro 2020 uzyskały drużyny Belgii i Danii
  • Belgowie w 1/8 finału zagrają 27 czerwca, ale nie znają jeszcze swojego rywala. Dzień wcześniej Dania zagra o ćwierćfinał z Walią

Grupa B Euro 2020 – kto awansował?

Reprezentacja Belgii mimo pewnego awansu nie zastosowała taryfy ulgowej wobec Finów i pokonała ich na Stadionie Kriestowskim w Petersburgu 2:0. Dzięki temu z kompletem punktów awansowała do fazy pucharowej z pierwszego miejsca.

Niesamowite spotkanie rozegrała natomiast reprezentacja Danii, która po dwóch kolejkach nie miała na swoim koncie ani jednego punktu. W ostatnim meczu efektownie 4:1 pokonała Rosję i rzutem na taśmę awansowała na drugie miejsce, wywalczając tym samym bezpośredni awans.

Tabela – Grupa B Euro 2021

Reprezentacja Belgii z kompletem dziewięciu punktów na koncie zakończyła rywalizację w grupie B na pierwszym miejscu. Pozostałe trzy drużyny zakończyły grupową rywalizację z trzema punktami na koncie i o kolejności decydowała mała tabelka obejmująca rezultaty między nimi. Najlepsza w nich okazała się Dania.

Poz.ZespółMZRPBPkt
1Belgia33007-19
2Dania31025-43
3Finlandia31021-33
4Rosja31022-73
M – mecze; Z – zwycięstwa; R – remisy; P – porażki; B – bilans bramkowy; Pkt – punkty

Reprezentacje Danii swój mecz w 1/8 finału rozegra 26 czerwca, a jej rywalem będzie Walia. Belgowie wystąpią dzień później, ale na razie nie znają jeszcze swojego rywala.

Komentarze