Skład sędziowski na mecz Szwecja – Polska

Michael Oliver
Michael Oliver fot. PressFocus

Reprezentacja Polski w środę rozegra kolejny mecz o wszystko na Mistrzostwach Europy, mierząc się ze Szwecją. Tym samym znany jest już skład sędziowski, który poprowadzi spotkanie w Sankt Petersburgu.

  • Biało-czerwoni rozegrają w środę najważniejszy mecz na Euro 2020
  • Rywalem podopiecznych Paulo Sosu będzie Szwecja
  • Znany jest już skład sędziowski na środowy mecz w grupie E

Szwecja – Polska, Michael Oliver sędzią głównym

Reprezentacja Polski ma los w swoich nogach. Wystarczy, że wygra z ekipą Janne Anderssona. Biało-czerwoni nie wygrali jednak ze Szwedami od trzech lat. Chociaż mają na swoim koncie triumf z tą ekipą na wielkim turnieju, co miało miejsce w 1974 roku. Polska wygrała wówczas 1:0 po golu Grzegorza Laty.

Sędzią głównym środowego szlagieru będzie Michael Oliver. 36-letni arbiter w trakcie trwającego Euro prowadził jak na razie jedno spotkanie, w którym Węgry podzieliły się punktami z Francji. Sędziami liniowymi w rywalizacji Szwecja – Polska będą Stuart Burt oraz Simon Bennett. Z kolei na sędziego technicznego wybrano Anthony’ego Taylora, a za system VAR odpowiadać będzie Chris Kavanagh.

Główny rozjemca środowego spotkania w przeszłości prowadził już mecz z udziałem reprezentacji Polski Oliver był arbitrem głównym spotkania, które miało miejsce w 2018 roku, gdy Biało-czerwoni mierzyli się z Nigerią. Anglik dał się zapamiętać z tego, że uznał bramki dla polskiego zespołu. Ostatecznie potyczka, która odbyła się we Wrocławiu, zakończyła się rezultatem 0:1 dla Super Eagles.

Reprezentacja Polski po dwóch rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie jeden punkt. Taki stan rzeczy sprawia, że przed środowymi kluczowymi meczami, każda z drużyn w grupie E ma szanse na awans do 1/8 finału. Liderem są na razie Szwedzi (4 punkty), przed Słowakami (3 punkty) i Hiszpanami (2 punkty).

Czytaj więcej: Szwecja – Polska: ranking FIFA nie jest argumentem za Biało-czerwonymi

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. czerwca 2021 17:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze