Szwecja – Polska: ranking FIFA nie jest argumentem za Biało-czerwonymi

Paulo Sousa
Paulo Sousa fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Polski w niezwykle interesująco zapowiadającym się meczu zmierzy się w środę ze Szwecją. Faworytem w tym starciu bez wątpienia będą piłkarze Trzech Koron. Biało-czerwoni liczą jednak na sprawienie niespodzianki. Niestety ranking FIFA nie przemawia za drużyną Paulo Sousy.

Szwecja – Polska, szlagier na Euro w Sankt Petersburgu

Reprezentacja Polski w trakcie trwającego turnieju rozegrała dwa spotkania, w których zaserwowała kibicom rollercoaster emocji. W boju ze Słowacją piłkarze polskiej ekipy przegrali 1:2. Tymczasem w starciu z Hiszpanią skazywani na porażkę zremisowali 1:1.

Więcej powodów do radości mają ostatnio Szwedzi, którzy z La Roja zremisowali 0:0. Tymczasem w boju przeciwko Sokoli wygrali 1:0. Taki stan rzeczy sprawia, że zespół Janne Anderssona jest aktualnie liderem w grupie E.

Szwecja – Polska, ranking FIFA

drużynamiejsce w rankingu FIFA
Reprezentacja Szwecji18
Reprezentacja Polski21

Reprezentacja Szwecji do środowej potyczki podejdzie, mogąc pochwalić się passą siedmiu meczów bez porażki, w których zaliczyła sześć zwycięstw. W pokonanym polu Skandynawowie pozostawiali jednak główne drużyny niżej notowane. Prawdziwym testem będzie spotkanie z Biało-czerwonymi.

Reprezentacja Polski w dziewięciu ostatnich meczach wygrała z kolei tylko raz, pozostawiając w pokonanym polu Andorę. To ma wpływ na to, że aktualnie polska drużyna w światowym rankingu jest na 21. pozycji. Tymczasem na 18. miejsce zadomowili się Szwedzi.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. czerwca 2021 17:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze