Euro 2020: skład komentatorski TVP na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Poznaliśmy skład komentatorski TVP na Euro 2020. Marek Szkolnikowski odsłonił karty i przedstawił sześć par komentatorów, którzy odpowiedzialni będą za oprawę nadchodzących mistrzostw Europy.

  • Telewizja Polska transmitować będzie wszystkie 51 spotkań Euro 2020
  • Aż sześć różnych par komentatorów odpowiedzialnych będzie za oprawę dźwiękową
  • Wiemy też, kto skomentuje mecze Polaków w fazie grupowej

Skład komentatorski TVP na całe mistrzostwa Europy 2020

Telewizja publiczna zakupiła pełnię praw do najważniejszego turnieju piłkarskiego w tym roku. Rozpoczynające się 11 czerwca mistrzostwa Europy będą transmitowane na kanałach otwartych, czyli TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport. Ponadto wraz ze startem Euro 2020 ruszyć ma kanał TVP 4K. UEFA zdecydowała się na poszerzenie liczby krajów uczestniczących, przez co cały turniej obejmować będzie 51 meczów rozgrywanych w jedenastu europejskich miastach.

Niedawno dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, odkrył karty i przedstawił sześć komentatorskich duetów, którzy odpowiedzialni będą za dźwiękową oprawę wszystkich spotkań. Ponadto wspierać ich będzie ponad 50 ekspertów w studiu. Wspomniane duety tworzyć będą: Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak, Jacek Laskowski i Robert Podoliński, Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn, Maciej Iwański i Marcin Żewłakow, Sławomir Kwiatkowski i Jacek Zieliński oraz Michał Zawacki i Andrzej Strejlau.

Euro 2020 – kto skomentuje najważniejsze mecze?

Nie znamy jeszcze pełnej obsady każdego ze spotkań nadchodzących mistrzostw Europy. Wiadomo jednak, że Jacek Laskowski oraz Robert Podoliński skomentują mecz otwarcia pomiędzy reprezentacjami Turcji i Włoch (11 czerwca o godzinie 21:00). Ten sam duet oprawi starcie reprezentacji Polski z Hiszpanami (19 czerwca o godzinie 21:00).

Pierwszy pojedynek Biało-czerwonych na turnieju – przeciwko reprezentacji Słowacji – skomentują Mateusz Borek oraz Kazimierz Węgrzyn. Rozpocznie się on 14 czerwca o godzinie 18:00.

Ostatnie starcie podopiecznych Paulo Sousy w grupie – przeciwko Szwecji – należeć będzie do legendy mikrofonu, Dariusza Szpakowskiego, oraz Andrzeja Juskowiaka. Ten sam duet odpowiedzialny będzie za finał mistrzostw Europy, który odbędzie się 11 lipca w Londynie na Wembley.

Zobacz także: Euro 2020: kto skomentuje mecze Polaków? Trzy pary komentatorów na mecze Biało-czerwonych.

Komentarze