Shaqiri zachwycony postawą Włochów

Xherdan Shaqiri
Xherdan Shaqiri fot. Grzegorz Wajda

Xherdan Shaqiri jest jedną z kluczowych postaci w szeregach reprezentacji Szwajcarii. Ofensywny zawodnik Helwetów przed środowym starciem z Włochami przekonywał, że cieszy się na spotkanie ze swoim byłym trenerem z czasów Interu Mediolan.

  • Reprezentacja Szwajcarii w środę powalczy o pierwsze zwycięstwo na Euro 2020
  • Na drodze podopiecznych Vladimira Petkovicia stanie Squadra Azzurra
  • Na temat potyczki na Stadio Olimpico wypowiedział się skrzydłowy Liverpoolu

Shaqiri ma być motorem napędowym Helwetów

Xherdan Shaqiri ma na swoim koncie jak dotąd 91 występów w drużynie narodowej, w których zdobył 23 bramki. 29-latek w środę ma być tym, który będzie decydował o ofensywnych poczynaniach reprezentacji Szwajcarii.

– Nie mogę się już doczekać meczu z Włochami. Cieszę się również na to, że będę mógł zobaczyć się z trenerem Roberto Mancinim – mówił zawodnik Liverpoolu na konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

– To wspaniały człowiek i cieszę się, że wszystko mu się układa. Zagramy przeciwko znakomitemu zespołowi, który jest jednym z faworytów do końcowego triumfu na Euro. Wiemy, jak Włosi zagrali przeciwko Turcji. Mancini udowodnił, że jest świetnym trenerem – kontynuował Shaqiri.

O ile Squadra Azzurra odniosła przekonujące zwycięstwo, Helweci tylko zremisowali z Walią 1:1. Zawodnik wrócił pamięcią do tej potyczki. – Stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji strzeleckich w tym meczu. Mieliśmy szanse, aby ostatecznie wygrać. Zremisowali i to na pewno nie jest wynik, który chcieliśmy osiągnąć, ale wiemy, że możemy się poprawić – powiedział zawodnik.

– W środę czeka nas inne spotkanie, bo Włosi na pewno na zaatakują. To już nie ta drużyna, która koncentruje się na defensywie. Dzisiaj Włosi prezentują widowiskową i ładną dla oka piłkę, ciesząc się grą – uzupełnił Shaqiri.

Piłkarz został zapytany o swoją sytuację w klubie i o to, jaka jest jego rola w drużynie w narodowej. – Wolałbym teraz o tym nie mówić. W każdym razie wciąż mam ważny kontrakt z Liverpoolem. Będę jednak rozmawiał ze swoim agentem, ocenimy sytuację i podejmiemy decyzję – mówił 29-latek.

– W reprezentacji Szwajcarii gram natomiast od 11 lat. Wciąż odgrywam tę samą rolę. Może jestem teraz starszy, ale mój styl gry nie uległ zmianie. Staram się pomagać zespołowi golami i asystami – podsumował Shaqiri.

Komentarze