Reprezentacja Holandii z kolejnym osłabieniem przed Euro

Piłkarze reprezentacji Holandii
Piłkarze reprezentacji Holandii fot. PressFocus

Holenderska Federacja Piłki Nożnej potwierdziła we wtorek, że Donny van de Beek nie weźmie udziału w Euro 2020. Zawodnik jest wyłączony z gry z powodu kontuzji. Wiadomo już, że w miejsce pomocnika Manchesteru United selekcjoner Oranje nie powoła żadnego innego zawodnika.

  • Reprezentacja Holandii do Euro przystąpi osłabiona brakiem jednego zawodnika
  • Z powodu kontuzji z kadry Oranje wypadł Donny van de Beek
  • W miejsce pomocnika Man Utd nie został dowołany żaden zawodnik

Donny van de Beek przegapi Mistrzostwa Europy

Holenderska Federacja Piłki Nożnej informacje na temat Van de Beeka podała we wtorek rano za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

“Van de Beek nie weźmie udziału w Mistrzostwach Europy. Pomocnik zmaga się z kontuzją, co skutkuje tym, że nie może wziąć udziału w Euro. W jego miejsce selekcjoner Frank de Boer nie powoła żadnego zawodnika” – brzmi lapidarny komunikat.

Van de Beek trafił do Man Utd w trakcie ostatniej letniej sesji transferowej z Ajaxu. Suma transakcji wyniosła 35 milionów funtów. Holender w pierwszym sezonie w nowym zespole zaliczył zaledwie cztery spotkania w Premier League w wyjściowym składzie Czerwonych Diabłów.

24-latek jak dotąd rozegrał w drużynie narodowej 19 występów, w których zdobył trzy bramki. Debiut w reprezentacji Holandii zaliczył w listopadzie 2017 roku w starciu przeciwko Rumunii. Van de Beek zameldował się w tym spotkaniu na boisku w 83. minucie.

Wcześniej z powodu kontuzji z kadry Oranje wypadli: Virgil Van Dijk, Jasper Cillessen i Hans Hateboer.

Czytaj więcej: Arkadiusz Milik nie zagra na Euro. Potężny cios dla reprezentacji Polski

Komentarze