Van de Beek mógł w styczniu zmienić klub, ale Man Utd postawił veto

Piłkarze Manchesteru United
Piłkarze Manchesteru United fot. PressFocus

Donny van de Beek to jeden z tych zawodników Manchesteru United, który w tym sezonie nie otrzymuje zbyt wielu okazji do gry. Holender w trakcie zimowej sesji transferowej według doniesień dziennikarza Fabrizio Romano mógł zmienić przynależność klubową. Ostatecznie jednak veto postawił angielski klub.

Manchester United zablokował transfer dublera

Donny van de Beek trafił do teamu z Old Trafford z Ajaxu. Przedstawiciele Czerwonych Diabłów przeznaczyli na transakcję z udziałem piłkarza 39 milionów euro.

Jak na razie 23-letni piłkarz w szeregach teamu z czerwonej części Manchesteru rozegrał w tym sezonie łącznie 26 spotkań, w których zdobył jedną bramkę, a ponadto zaliczył jedną asystę. Godne uwagi jest to, że z tych występów tylko 11 zaczynał w wyjściowym składzie.

Van de Beek aktualnie nie potrafi wygrać rywalizacji o miejsce w wyjściowym składzie Czerwonych Diabłów między innymi z takimi zawodnikami jak Bruno Fernandes, czy Paul Pogba. Ostatnio Holender zmagał się z kontuzją mięśnia. Niemniej w kadrze meczowej na starcie z Chelsea.

Wypożyczenie nie doszło do skutku

Tymczasem ciekawe doniesienia na łamach Twittera przekazał dziennikarz Fabrizio Romano. Jego zdaniem van de Beek mógł w trakcie styczniowego okienka transferowego zmienić barwy klubowe. Manchester United nie wyraził jednak na to zgody. W grę miało wchodzić wypożyczenie reprezentanta Holandii, ale nieznana jest nazwa klubu zainteresowanego pozyskaniem van de Beeka.

Man Utd dzisiaj wieczorem zmierzy się z Crystal Palace. Tymczasem już w niedzielę Czerwone Diabły w derbach zmierzą się z Man City.

Komentarze