Euro 2020. Możliwa sensacja w kadrze reprezentacji Hiszpanii

Sergio Ramos
Sergio Ramos PressFocus

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique na poniedziałek zapowiedział ogłoszenie kadry swojego zespołu na Euro 2020. Według hiszpańskich mediów największym dylematem, przed którym stoi szkoleniowiec jest miejsce w kadrze dla Sergio Ramosa. Niewykluczone, że 36-latkowi nie będzie dane wystąpić w zbliżających się finałach Mistrzostw Europy.

Kadra Hiszpanii na Euro 2020 w poniedziałek

Luis Enrique ma jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji w sprawie kształtu kadry swojego zespołu na Euro 2020. W przypadku Sergio Ramosa może zwlekać z nią do ostatniej chwili. Nie ulega jednak wątpliwości, że udział 36-letniego podczas najbliższego turnieju stoi pod dużym znakiem zapytania.

Za wszystkim stoją problemy zdrowotne, z jakimi 36-letni obrońca zmaga się od kilku miesięcy. Marca wylicza, że od 14 stycznia wystąpił w zaledwie trzech meczach Realu Madryt oraz dwóch reprezentacji Hiszpanii. Choć na początku maja wystąpił w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea, to ostatnio ponownie był wyłączony z gry.

Forma Ramosa wielką niewiadomą

Co prawda Ramos wznowił już treningi i niewykluczone, że znajdzie się w kadrze Realu na najbliższe ligowe spotkanie z Villarreal, to jest forma jest pozostaje wielką niewiadomą. A to przede wszystkim na formie zawodników decyzje o powołaniach będzie podejmował Luis Enrique.

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii musi rozważyć wszystkie za i przeciw. Gdyby Ramos byłby w pełni gotowy do gry, nie byłoby żadnych wątpliwości. W obecnej sytuacji zabieranie go na turniej wiążę się jednak ze sporym ryzykiem.

Reprezentacja Hiszpanii rywalizację w Euro 2020 rozpocznie 14 czerwca pojedynkiem z reprezentacją Szwecji. Kilka dni później kadra Luisa Enrique podejmować będzie reprezentację Polski, a rywalizację w fazie grupowej zakończy spotkaniem z reprezentacją Słowacji. Wszystkie grupowe mecze Hiszpanie rozegrają na Estadio La Cartuja w Sewilli.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 14. czerwca 2021 20:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze