Przed Euro 2020: Portugalczycy nie dali szans Izraelowi

Piłkarze reprezentacji Portugalii

Reprezentacja Portugalii pewnie 4:0 pokonała Izrael w próbie generalnej przed startem Euro 2020. Dublet w tym starciu zaliczył Bruno Fernandes. Po jednym golu strzelili natomiast Cristiano Ronaldo i Joao Cancelo.

Portugalia zwycięsko zakończyła przygotowania do Euro

Reprezentacja Portugalii przystępowała do środowej potyczki, chcąc nie tylko wrócić na zwycięski szlak, ale też poprawić sobie nastroje przed startem Euro. Izraelczycy mieli natomiast nadzieje na kontynuowanie serii meczów bez porażki, która trwa od 28 marca, czyli od remisu ze Szkocją (1:1). W kolejnych spotkaniach drużyna Willibalda Ruttensteinera wygrała z Mołdawią (4:1) i Czarnogórą (3:1).

W pierwszej odsłonie podopieczni Fernando Santosa byli niezwykle aktywnie. Ogólnie w pierwszej połowie Portugalczycy mieli 12 sytuacji strzeleckich, po których oddali pięć celnych strzałów. Gole padły natomiast po dwóch próbach. Wynik rywalizacji otworzył w 42. minucie Bruno Fernandes. Pomocnik Man Utd zamienił na bramkę dogranie z boku boiska.

Tymczasem w 44. minucie prowadzenie Selecao zostało podwyższone. W roli głównej wystąpił Cristiano Ronaldo, który popisał się świetnym uderzeniem z lewej nogi po błyskawicznej kontrze. Reprezentacja Portugalii udała się zatem na przerwę z dwubramkową zaliczką, a jej dominacja nawet przez chwilę nie została zachwiana.

W drugiej połowie akcja spotkania rozwinęła się tak, że w 86. minucie Joao Cancelo zdobył bramkę na 3:0. Niemniej wynik rywalizacji po świetnym strzale w doliczonym czasie gry ustalił Bruno Fernandes. Tym samym Portugalczycy do potyczki z Węgrami podejdą w bardzo dobrych nastrojach, Drużyna Santosa swoje spotkanie rozegra 15 czerwca w Budapeszcie. Start meczu odbędzie się o 18:00.