Pogba i Ronaldo: gwiazdy, które podpadły sponsorom

Paul Pogba i Cristiano Ronaldo
Paul Pogba i Cristiano Ronaldo fot. PressFocus

Paul Pogba w trakcie konferencji prasowej reprezentacji Francji na Euro 2020 zasłynął nie tylko świetną grą przeciwko Niemcom. Pomocnik Manchesteru United dął się też zapamiętać z tego, że schował butelkę Heinekena, co jest następstwem jego pobożnego zachowania jako muzułmanina. Wcześniej sprzeciw innym napojom gazowanym zamanifestował z kolei Cristiano Ronaldo.

  • Paul Pogba to kolejny po CR7 piłkarz na Euro, który podpadł jednemu ze sponsorów Mistrzostw Europy
  • 28-latek schował butelkę Heinekena w trakcie konferencji prasowej
  • Francuz jest zadeklarowanym muzułmaninem, a islam zabrania spożywania alkoholu

Pogba i Ronaldo ze swoimi manifestacjami

Paul Pogba to kolejny po Cristiano Ronaldo zawodnik, który podpadł sponsorom Euro. Francuz usunął postawioną przed nim butelkę Heinekena, nie chcąc jej mieć w zasięg swojego wzroku. Zdarzenie miało miejsce na konferencji prasowej po zakończeniu spotkania Trójkolorowych z drużyną Joachima Loewa.

Ciekawe jest to, że wydarzenie z udziałem Pogby ma miejscu niedługo po tym, jak kapitan reprezentacji Portugalii schował dwie butelki Coca-Coli, które zostały postawione przed nim, gdy brał udział w konferencji prasowej przed potyczką z Węgrami. Ronaldo nie tylko odsunął butelki z napojami, ale też zaapelował, aby pić wodę, odnosząc się jednocześnie z pogardą do Coca-Coli.

36-latek słynie ze swojej niezwykłej obsesji na punkcie zdrowia. Już wcześniej ujawnił, że denerwuje się, gdy jego syn pije napoje gazowane. Na co dzień stara się tego unikać, przestrzegając jednocześnie swojej diety, a także reżimu związanego z regularnymi ćwiczeniami.

Ronaldo wyróżnił się zatem swoim stylem bycia. Tymczasem na zdarzenie związane z reprezentantem Francji miała wpływ jego wiara. Pogba jest muzułmaninem od 2019 roku, co ujawnił w rozmowie z Manchester Evening News. Zawodnik wyjaśnił w wywiadzie, że dzięki temu stał się spokojniejszym człowiekiem.

Pogba swego czasu ujawnił, że odwiedził także Mekkę. To miejsce pielgrzymek muzułmanów. Udał się tam wraz ze swoim rodakiem i piłkarze Chelsea Kurtem Zoumą, odnosząc się do tego na Instagramie. Jednocześnie dodał komentarz: “Nigdy nie zapominać o ważnych rzeczach w życiu” – napisał francuski pomocnik Czerwonych Diabłów.

Pogba był kluczową postacią reprezentacji Francji we wtorkowym starciu z Niemcami. 28-latek wyróżniał się genialnymi podaniami, które wprowadzały totalne zdezorientowanie w szeregach podopiecznych Joachima Loewa. Ostatecznie Trójkolorowi wygrali 1:0 po trafieniu samobójczym Matsa Hummelsa.

Czytaj więcej: Paul Pogba złożył obietnice swojej matce ws. Euro

Komentarze