Flick selekcjonerem reprezentacji Niemiec!

Hansi Flick
Hansi Flick PressFocus

Zaskoczenia nie będzie. Hansi Flick został we wtorek oficjalnie ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Oznacza to, że po zakończeniu Euro 2021 to były trener Bayernu Monachium przejmie stery w Die Mannschaft.

  • Hansi Flick przejmie reprezentację Niemiec po Euro 2021
  • Były trener Bayernu został sfotografowany we wtorek w siedzibie DFB, niedługo później federacja oficjalnie potwierdziła te doniesienia
  • Jego kontrakt obowiązywać będzie do 2024 roku

Hansi Flick obejmie Die Mannschaft

Nie można mówić o zaskoczeniu. Choć w ostatnim czasie pojawiały się informacje łączące Hansiego Flicka z Barceloną czy Realem Madryt, wszystko wskazywało na to, że powróci on do reprezentacji Niemiec w piłce nożnej. Były asystent Joachima Loewa nie ukrywał, że objęcie stanowiska selekcjonera Die Mannschaft będzie dla niego spełnieniem marzeń.

We wtorek angaż 56-latka stał się jeszcze pewniejszy. Jeden z fotografów zdołał wykonać zdjęcie Hansiego Flicka w siedzibie Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) wraz z menadżerem reprezentacji, Oliverem Bierhoffem.

Kilka godzin później pojawiło się oficjalne potwierdzenie ze strony DFB. Federacja podpisała z Flickiem kontrakt do 2024 roku. Podkreślono, że obowiązuje on również rozgrywane w tym roku mistrzostwa Europy.

Szkoleniowiec zanotował spektakularne półtora sezonu u sterów Bayernu Monachium. Zdołał w tym czasie sięgnąć po aż siedem trofeów, w tym dwa mistrzostwa Niemiec, Ligę Mistrzów oraz Klubowe Mistrzostwa Świata.

Hansi Flick pracował z reprezentacją między 2006 a 2017 rokiem. Najpierw był asystentem Joachima Loewa, a następnie dyrektorem sportowym. Przejęcie schedy po obecnym selekcjonerze nastąpi po Euro 2021. Listę powołanych przez Loewa zawodników możesz sprawdzić tutaj.

Komentarze