Eriksen wraca do pełni sił. Piłkarz zrobił zdjęcie z młodym fanem

Christian Eriksen
Christian Eriksen Pressfocus

Christian Eriksen sfotografował się w piątek z młodym fanem na plaży w Danii. Ze zdjęcia możemy wnioskować, że piłkarz z każdym dniem czuje się coraz lepiej. Co więcej, Inter Mediolan zadba o każdy szczegół, aby w przyszłości pomocnik mógł wrócić do profesjonalnej piłki.

  • Christian Eriksen został zauważony na plaży Tidvilde Strand na północy Danii
  • Piłkarz powoli wraca do pełni sił, ale jego zdrowie wciąż jest monitorowane przez medyków
  • Inter Mediolan zadeklarował gotowość, aby przywrócić 29-latka do profesjonalnego futbolu

Christian Eriksen powoli wraca do normalności

Obrazki z 1. kolejki fazy grupowej w Kopenhadze na długo zostaną nam w pamięci. Na szczęście całe zdarzenie z Christianem Eriksenem zakończyło się pomyślnie i piłkarz po kilku dniach w szpitalu otrzymał rozrusznik serca, który ma za zadanie monitorować pracę chorego organu.

Na chwilę obecną 29-latek nie może wrócić do treningów, więc każdą wolną chwilę spędza z bliskimi. Co ciekawe, jeden z młodych kibiców zauważył w piątek Eriksena na plaży Tidvilde Strand w Danii.

Wygląda na to, że Eriksen czuje się dobrze i powoli wraca do normalności. Jego zdrowie wciąż jest pod stałą obserwacją duńskich lekarzy oraz medyków z Interu Mediolan. Na chwilę obecną mamy zbyt mało konkretnych informacji, aby mówić o przybliżonej dacie ws. powrotu na boisko.

Inter Mediolan zadeklarował gotowość, żeby pomóc Eriksenowi wrócić na boisko

Teraz najważniejsze jest zdrowie Eriksena. Duńczyk przeszedł zawał serca i lekarze zdecydowali się na wszczepienie rozrusznika serca. Według „La Gazzetta dello Sport” – Inter Mediolan czeka na przyjazd swojego piłkarza, z kolei Simone Inzaghi również chciałby twarzą w twarz porozmawiać z 29-latkiem.

Włoskie przepisy zabraniają gry zawodnikom po tego typu zabiegom. Tym samym, należy czekać na oficjalne stanowisko duńskich lekarzy, którzy operowali Eriksena. Jeżeli w pewnym momencie uznają, że rozrusznik nie jest już potrzebny, pomocnik rozpocznie przygotowania do powrotu na boisko.

Z kolei, gdy gracz nie dostanie zielonego światła, Inter nie będzie ryzykował i dalej będzie wspierał swojego podopiecznego. Najczarniejszym scenariuszem jest definitywne zakończenie kariery. Na ten moment Christian Eriksen zachowuje wiarę, że w najbliższej przyszłości wróci do profesjonalnego futbolu.

Dania zagra o finał Euro 2020

Wszyscy piłkarze Danii grają dla Eriksena. Kiedy reprezentacja straciła swojego kapitana, zrobiła wszystko, żeby ich drużynowy kolega miał powody do dumy. Trzeba przyznać, że skandynawska ekipa zrobiła na Euro 2020 niesamowitą robotę i w środę zmierzą się z Anglią o przepustkę do wielkiego finału mistrzostw Europy.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 7. lipca 2021 20:56.

Przeczytaj również: Gareth Southgate: nie byliśmy nigdy w finale ME, czas to zmienić

Komentarze