Euro 2024: Węgry – Szwajcaria

RozgrywkiEuro 2024 – grupa A
GospodarzReprezentacja Węgier
GośćReprezentacja Szwajcarii
MiastoKolonia
StadionRheinEnergieStadion
Data i godzina15 czerwca 2024 roku, godzina 15:00

Zapowiedź meczu

Drugi dzień Euro 2024 rozpoczniemy – podobnie, jak pierwszy – od starcia w grupie A. Już o godzinie 15:00 na stadionie w Kolonii zmierzą się ze sobą reprezentacje Węgier oraz Szwajcarii. Będzie to mecz dwóch zespołów, które stoją na mniej więcej podobnym poziomie. Węgrzy bowiem być może nie mają tak wyraźnych gwiazd jeśli chodzi o europejski futbol – naturalnie nie licząc Dominika Szoboszlaia – jak “Helweci”, ale stanowią dość dobrze zgrany kolektyw. Z kolei wspomniani już Szwajcarzy czysto na papierze mają lepszych piłkarzy, ale przytrafiają im się wpadki niegodne zespołu tej klasy. W czasie eliminacji stracili oni punkty z reprezentacją Białorusi, Kosowa czy Rumunii.

Przed startem mistrzostw wydaje się, że obie drużyny mogą powalczyć o awans do kolejnej fazy rozgrywek. Ich grupa bowiem jest bardzo wyrównana i poza Niemcami trudno wskazać ekipę, która może ulokować się na 2. pozycji oraz na 3. Być może to właśnie któryś z tych zespołów skorzysta z regulaminu Euro i awansuje poprzez miejsce na najniższym stopniu podium. A jeśli tak ma się stać, to liczą się nawet nie każde punkty, a nawet każdy gol.

Węgry – Szwajcaria: historia

Co ciekawe, obie te reprezentacje w XXI. wieku mierzyły się ze sobą tylko dwa razy. Była to w czasie eliminacji do mundialu w Rosji w 2018 roku. Wówczas dwukrotnie lepsi od “Madziarów” okazali się Szwajcarzy. Najpierw na wyjeździe zwyciężyli 3:2, a w rewanżu aż 5:2. Być może oznacza to, że również na turnieju w Niemczech będziemy mogli spodziewać się sporej liczny goli. Jeśli chcielibyśmy cofnąć się do ostatniej potyczki tych ekip na wielkim turnieju, to musimy przenieść się aż do roku 1938. Wtedy w ćwierćfinale mistrzostw świata wygrali Węgrzy, którzy później zdobyli srebrny medal turnieju we Francji.

Węgry – Szwajcaria: ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Węgier.

Z kolei tak wyglądają wyniki reprezentacji Szwajcarii w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Węgry – Szwajcaria: kursy bukmacherów

Jeśli chodzi o analizy i kursy przygotowane przez bukmacherów, to z nich dość jasno maluje się perspektywa, według której faworytem do wygrania tego spotkania jest reprezentacja Szwajcarii. Kursy na wygraną Węgier waha się od 3.00 do 3.10. Z kolei remis wyceniany jest mniej więcej na 3.40. Grając na zwycięstwo ekipy Murata Yakina stawiamy po kursie 2.35.

Węgry – Szwajcaria: typy i przewidywania

Dość ciężko w tym spotkaniu wskazać zespół, który miałby zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo niż rywal. Oczywiście nieco lepszą ekipą wydają się goście ze Szwajcarii, ale istnieje spore ryzyko innego wyniku. Z kolei patrząc na ostatnie potyczki tych reprezentacji oraz wyniki w czasie eliminacji można dojść do wniosku, że powinno na stadionie w Kolonii paść sporo goli. Dlatego też mój typ na to spotkanie: obie drużyny zdobędą gola.

STS
1.72
BTTS – obie strzelą

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.