Najlepsi strzelcy Euro 2024

Rywalizacja w Mistrzostwach Europy w o koronę króla strzelców zapowiada się niezwykle ciekawie. Kilku zawodników liczy na włączenie się do walki o to trofeum. Prezentujemy aktualną klasyfikację strzelców Euro 2024.

Król strzelców Euro 2024 – klasyfikacja

#
Zawodnik
Zespół
Bramki
1
Anglia
3
2
Słowacja
3
3
Hiszpania
3
4
Holandia
3
5
Gruzja
3
6
Niemcy
3
7
Niemcy
2
8
Szwajcaria
2
9
Rumunia
2
10
Hiszpania
2

Klasyfikacja strzelców Mistrzostw Europy

W powyżej przedstawionej klasyfikacji znajdziesz 10 najlepszych aktualnie strzelców Euro 2024. Rywalizacja o koronę króla strzelców toczyć się będzie do końca turnieju. Królem strzelców zostanie zawodnik, który po fazie grupowej i fazie pucharowej będzie miał na swoim koncie najwiecej trafień.

Ranking strzelców Euro 2024

Najlepsi strzelcy w historii Euro

Kto zostanie królem strzelców Euro 2024 przekonamy się zapewne dopiero 14 lipca, po meczu finałowym. Jednym z kandydatów do tego miana jest, już teraz najlepszy strzelec w historii mistrzostw, Christiano Ronaldo. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych snajperów w historii mistrzostw Starego Kontynentu:

  1. Cristiano Ronaldo (Portugalia) – Ronaldo jest nie tylko jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii, ale także najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy. Do 2021 roku zdobył 14 bramek na różnych turniejach.
  2. Michel Platini (Francja) – Platini podczas jednego turnieju w 1984 roku zdobył aż 9 bramek, co czyni go jednym z najskuteczniejszych strzelców w historii jednego turnieju. Jest współrekordzistą w liczbie zdobytych bramek na jednym turnieju razem z Cristiano Ronaldo.
  3. Alan Shearer (Anglia) – angielski napastnik z 7 bramkami jest jednym z czołowych strzelców w historii Mistrzostw Europy. Zdominował turniej w 1996 roku jako najlepszy strzelec z 5 bramkami.
  4. Antoine Griezmann (Francja) – Griezmann zdobył 6 bramek na turnieju w 2016 roku, co uczyniło go najlepszym strzelcem tego turnieju i jednym z czołowych w historii. Francuz dołożył jeszcze jedno trafienie i obecnie w klasyfikacji ma generalnej ma 7 goli.
  5. Alvaro Morata (Hiszpania) – hiszpański napastnik ma na swoim koncie 7 bramek i ciągle realne szanse na poprawienie tego wyniku na Euro 2024.
  6. Ruud van Nistelrooy i Patrick Kluivert (Holandia), Wayne Rooney (Anglia), Thierry Henry (Francja), Romelu Lukaku (Belgia), Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) oraz Nuno Gomes (Portugalia) to grupa zawodników, którzy zdobyli po 6 bramek na turniejach o Mistrzostwo Europy.