ME 2024: Słowacja – Rumunia

Spotkanie Słowacja – Rumunia w ostatniej kolejce fazy grupowej Mistrzostw Europy 2024 może okazać się decydujące w kontekście ostatecznego układu tabeli grupy E. Mecz odbędzie się 26 czerwca 2024 roku na Commerzbank Arena we Frankfurcie nad Menem.

RozgrywkiEuro 2024 – grupa E
GospodarzReprezentacja Słowacji
GośćReprezentacja Rumunii
MiastoFrankfurt nad Menem
StadionCommerzbank-Arena
Data i godzina26 czerwca 2024 roku, godzina 18:00

Zapowiedź meczu

Mecz reprezentacji Słowacji z Rumunią może rozstrzygnąć o tym, kto awansuje bezpośrednio do fazy pucharowej Mistrzostw Europy. Zarówno jedni, jak i drudzy będą mieli losy dalszego udziału w turnieju we własnych rękach. Co tylko dodatkowo spowoduje, że to spotkanie będzie jeszcze bardziej emocjonujące. Ostatnie mecze w fazie grupowej to zazwyczaj pojedynki na zasadzie wszystko albo nic i nie inaczej będzie tutaj. Należy jednak pamiętać, że przy obecnym regulaminie EURO szansę na awans mają również drużyny, które fazę grupową zakończą na 3. miejscu. W tym wypadku liczy się nie tylko każdy punkt, ale również każdy zdobyty i stracony gol, który wpływa na bilans bramkowy.

Ten mecz wyraźnego faworyta nie ma. O tym jak będzie wyglądał przebieg spotkania, zdecydują w głównej mierze wyniki poprzednich spotkań i sytuacja w grupie E. Aczkolwiek według przewidywań przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy nieznacznie większe szanse daje się reprezentacji Słowacji. Sokoły mają również w składzie zawodników o większej jakości zarówno taktycznej, jak i technicznej. Posiadanie w swoich szeregach takich piłkarzy jak Milan Skriniar, Ondrej Duda, David Hancko czy Stanislav Lobotka powinno im pomóc w wywalczeniu upragnionego awansu do następnej rundy.

Mecz Słowacja – Rumunia odbędzie się 26 czerwca 2024 roku. Spotkanie zostanie rozegrane na Commerzbank Arena we Frankfurcie nad Menem. Stadion ten może pomieścić 58 tysięcy widzów, co czyni go siódmym największym stadionem piłkarskim w Niemczech. Na co dzień użytkowany jest przez drużynę Eintrachtu Frankfurt. W grupie E na tym stadionie odbędzie się również mecz Belgii ze Słowacją.

Słowacja – Rumunia: historia

Początek rywalizacji obu reprezentacji sięga 1994 roku. Wtedy po raz pierwszy Słowacja zmierzyła się z Rumunią. W ramach Eliminacji do Mistrzostw Europy 1996 dwukrotnie górą byli Trójkolorowi, wygrywając 3:2 oraz 2:0. Triumf reprezentacja Rumunii zanotowała również w eliminacjach do EURO 2000. Wtedy w jednym ze spotkań padł wynik 5:1, a w drugim był bezbramkowy remis. Następne trzy spotkania to mecze towarzyskie, które kończyły się remisami 0:0, 2:2, 1:1. Podsumowując, łącznie bilans bezpośrednich spotkań Słowacji z Rumunią wygląda następująco: 7 meczów, 3 zwycięstwa Rumunii oraz 4 remisy.

Słowacja – Rumunia: ostatnie wyniki

W poniższej tabeli prezentujemy wyniki ostatnich pięciu meczów reprezentacji Słowacji.

Tak z kolei prezentują się rezultaty osiągnięte przez Rumunię w ostatnich pięciu spotkaniach.

Słowacja – Rumunia: kursy bukmacherskie

Przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy bukmacherzy mają problem z wytypowaniem jednoznacznego faworyta. Kursy oferowane na ten mecz sugerują, że minimalnym faworytem będzie reprezentacja Słowacji. Aczkolwiek wpływ na ostateczną wysokość kursów będzie miała sytuacja w grupie i wyniki poprzednich spotkań.

Słowacja – Rumunia: typy i przewidywania

To spotkanie może być tym z gatunku “być albo nie być”. Przed rozpoczęciem meczu obie drużyny będą wiedzieć, na czym stoją i o jaką stawkę toczyć będzie się gra. Bez względu na to czy jedna z drużyn straci szansę na awans, czy też obie będą walczyć o dalszy udział w turnieju, możemy być pewni, że zarówno Słowacja, jak i Rumunia pokażą się z jak najlepszej strony, aby ostatni mecz fazy grupowej wypadł w ich wykonaniu jak najlepiej. Biorąc pod uwagę fakt, że Słowacja posiada w swoich szeregach lepszych piłkarzy, stawiamy na to, że w tym meczu zdobędą komplet punktów. Nasz typ: zwycięstwo Słowacji.

STS
2.75
wygrana Słowacji

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.